Så var tävlingarna slut för i år... Under 2005 har ridskolans ekipage ridit 420 starter och tagit hem 157 rosetter (37%) på lokala och regionala tävlingar, varav 37 blågula. |
|
Sollentuna Ridklubb 13 nov häst lokal |
0.90 m |
Elin Lindgren | Leto | 0-0 | 1:a |
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | 3:e |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0-0 | 4:e |
Anniki Strindberg | Juno | 0-0 | 16:e |
Kristin Blidberg | Habor | 4 | |
Avd B |
Elin Lindgren | Rhea | 8 | |
1.00 m
|
Anniki Strindberg | Juno | 0-0 | 11:e |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0-4 | 19:e |
Elin Lindgren | Leto | 0-12 | |
Angelica Wassberg | Klio | 4 | |
Kristin Blidberg | Habor | ute | |
|
Botkyrka Ridsällskap 6 nov häst lokal |
1.00 m |
Angelica Wassberg | Latona | 0-0 | 6:e |
Denice Svensson | Juno | 0-0 | 7:e |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0-4 | |
Caroline Wallebo | Klio | 4 | |
Karin Öhman | Isabella N | 5 | |
Elin Lindgren | Leto | 8 | |
Anna Öhman | Ide | 8 | |
1.00 m Skrefsta Lektionshästcup
|
Denice Svensson | Juno | 0 | |
Angelica Wassberg | Latona | 0 | |
Karin Öhman | Isabella N | 0 | |
Caroline Wallebo | Klio | 4 | |
Laget slutade på 0 fel vilket gav en 1:a plats! |
|
Botkyrka Ridsällskap 5 nov ponny lokal |
Lätt D |
Kat B |
Johanna Bergström | Saga | 0-0 | |
Annie Lundberg | Pontius | 0-0 | |
Johanna Waldheim | Sigyn | 0-4 | |
Kat C |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | 3:e |
Caroline Skoog | Ran | 0-0 | 4:e |
Josefin Ericson | Ran | 0-4 | |
|
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-0 | 6:e |
Anna Öhman | Ilos | 0-0 | |
Rebecka Persson | Refill | 0-0 | |
Johanna Granered | Katla | 0-0 | |
Emilia Pettersson | Svarten | 0-0 | |
Johanna Granered | Svarten | 0-0 | |
Avd B |
Elin Lindgren | Ginger | 0 | rosett |
Angelica Wassberg | Gina | 4 | |
|
Lätt C |
Kat B |
Johanna Waldheim | Sigyn | 0-0 | |
Annie Lundberg | Pontius | 0-0 | |
Johanna Bergström | Saga | ute | |
Kat C |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | |
Caroline Skoog | Aston | 0-4 | |
Josefin Ericson | Ran | 0-4 | |
Kat D |
Anna Öhman | Ilos | 0-0 | 10:e |
KarlHugo Brandt | Mandy | 4 | |
Rebecka Persson | Refill | 12 | |
Emilia Pettersson | Svarten | ute | |
Avd B |
Elin Lindgren | Ginger | 0 | rosett |
Angelica Wassberg | Gina | ute | |
|
Stockholms Fältrittklubb 30 okt ponny lokal |
Lätt C |
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | |
Johanna Bergström | Sigyn | ute | |
Johanna Granered | Saga | ute | |
Kat C |
Therese Ek | Ran | 0-0 | 8:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | |
Caroline Skoog | Aston | 0-4 | |
Kat D |
Rebecka Persson | Refill | 0-0 | 8:e |
Lovisa Jöhnk | Refill | 4 | |
KarlHugo Brandt | Mandy | 8 | |
Anna Öhman | Ilos | 0-ute | |
Lätt B Ponnyallsv div 2 final |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0 | |
IdaMarie Brandt | Aston | 4 | |
Therese Ek | Ran | 0 | |
KarlHugo Brandt | Mandy | 4 | |
Laget slutade på 4 fel vilket gav en 6:e plats av 20 lag. |
|
Stäketryttarnas Hästsportförening 1 okt häst lokal |
0.90 m clear round |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0 | rosett |
Elin Lindgren | Leto | 0 | rosett |
Angelica Wassberg | Klio | 0 | rosett |
Caroline Wallebo | Ide | 0 | rosett |
Karin Öhman | Isabella N | 0 | rosett |
Denice Svensson | Juno | 0 | rosett |
1.00 m
|
Denice Svensson | Juno | 0-0 | 14:e |
Pernilla Wallentin | Moneta | 4 | |
Angelica Wassberg | Klio | 4 | |
Elin Lindgren | Leto | 4 | |
Caroline Wallebo | Ide | 4 | |
Karin Öhman | Isabella N | 12 | |
|
Roo Gård Ryttarklubb 25 sept ponny lokal |
Lätt C |
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | 2:a |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-0 | |
Johanna Granered | Saga | 0-ute | |
Kat C |
Therese Ek | Ran | 0-0 | 5:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Twiggy | 0-4 | |
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-0 | 4:e |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | 6:e |
Rebecka Persson | Comet | 0-0 | 8:e |
Anna Öhman | Ilos | 4 | |
Avd B |
Angelica Wassberg | Gina | 0 | rosett |
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 2 |
Lag 1 |
Johanna Bergström | Sigyn | 4 | |
Johanna Waldheim | Pontius | ute | |
Therese Ek | Twiggy | ute | |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0 | |
Laget slutade på 40 fel vilket gav en 11:e plats |
Lag 2 |
IdaMarie Brandt | Aston | 0 | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 4 | |
Rebecka Persson | Comet | ute | |
KarlHugo Brandt | Mandy | ute | |
Laget slutade på 40 fel vilket gav en 10:e plats |
Lag 1 slutade på 5:e plats och Lag 2 på 6:e plats efter 2 omgångar.
Detta innebär final för Lag 1. |
|
Knivstaortens Ryttarklubb 24 sept häst lokal |
1.00 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-11 | 3:e |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-14 | 4:e |
Angelica Wassberg | Klio | 4 | |
1.10 m
|
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-4 | |
Elin Lindgren | Latona | ute | |
|
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 18 sept häst lokal |
0.90 m |
Elin Lindgren | Leto | 0-0 | 1:a |
Anette Bergström | Klio | 0-0 | 2:a |
Karin Öhman | Isabella N | 0-0 | 5:e |
Lovisa Jöhnk | Latona | 0-0 | 6:e |
Caroline Wallebo | Juno | 0-0 | 8:e |
Denice Svensson | Juno | 0-0 | 10:e |
Anette Bergström | Latona | 0-ute | |
Caroline Wallebo | Ide | ute | |
1.00 m
|
Elin Lindgren | Leto | 0-0 | 1:a |
Lovisa Jöhnk | Latona | 0-0 | 13:e |
Denice Svensson | Juno | 0-0 | |
Caroline Wallebo | Isabella N | 0-0 | |
Anette Bergström | Klio | 4 | |
Karin Öhman | Isabella N | 4 | |
|
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 17 sept ponny lokal |
Lätt C |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | |
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-4 | |
Anna Öhman | Ilos | 0-ute | |
Therese Ek | Refill | 4 | |
Lätt B |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 2:a |
IdaMarie Brandt | Aston | ute | |
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-8 | 4:e |
Therese Ek | Refill | 4 | 5:e |
Anna Öhman | Ilos | ute | |
|
Färingsö Rididrott 4 sept ponny lokal |
Fullständiga resultat från tävlingen |
Lätt C |
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | 2:a |
Annie Lundberg | Pontius | 0-0 | 3:e |
Johanna Granered | Saga | 0-0 | |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-4 | |
Kat C |
Therese Ek | Ran | 0-0 | 4:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 6:e |
IdaMarie Brandt | Aston | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Twiggy | 0-0 | |
Caroline Skoog | Ran | 0-4 | |
Therese Ek | Tyche | ute | |
Kat D |
Anna Öhman | Ilos | 0-0 | 2:a |
Karin Öhman | Katla | 0-0 | 3:e |
Caroline Wallebo | Comet | 0-0 | |
Rebecka Persson | Refill | 0-0 | |
Caroline Skoog | Svarten | 0-0 | |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-4 | |
Emilia Pettersson | Svarten | 0-4 | |
Lovisa Jöhnk | Katla | 0-4 | |
Avd B |
Angelica Wassberg | Gina | 0 | rosett |
Elin Lindgren | Ginger | 0 | rosett |
Pernilla Wallentin | Pricken | 0 | rosett |
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1 |
Lag 1 |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-4 | |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | |
Therese Ek | Ran | 0-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket gav en 1:a plats! |
Lag 2 |
Johanna Granered | Saga | 21-16 | |
IdaMarie Brandt | Twiggy | 0-4 | |
Caroline Skoog | Aston | 0-0 | |
Anna Öhman | Ilos | 0-0 | |
Laget slutade på 0-4 fel vilket gav en 3:e plats! |
|
|
|
Stockholm Horse Game/Solvalla 2 sept häst regional |
1.00 m
|
Elin Lindgren | Latona | 0-4 | 7:e |
Elin Lindgren | Klio | 0-4 | 8:e |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 4 | |
|
Under våren har ridskolans ekipage ridit 263 starter och tagit hem 91 rosetter på lokala och regionala tävlingar, jämnt fördelat mellan ponny och häst. |
|
Märsta Ridklubb 19 juni häst regional |
1.10 m
|
Elin Lindgren | Latona | 4 | |
1.20 m |
Elin Lindgren | Latona | 20 | |
|
Stockholms Fältrittklubb 6 juni häst lokal |
0.90 m |
Denice Svensson | Juno | 0-0 | 10:e |
Elin Lindgren | Leto | 0-4 | 12:e |
Malin Nilsson | Njal | 4 | |
Pernilla Wallentin | Moneta | 12 | |
1.00 m
|
Denice Svensson | Juno | 0-0 | 11:e |
Elin Lindgren | Leto | 4 | |
Pernilla Wallentin | Moneta | 4 | |
Malin Nilsson | Njal | ute | |
|
Högvretens Ryttare 5 juni ponny lokal |
Lätt D |
Kat B |
Madeleine Magnusson | Saga | 0-0 | |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-0 | |
Johanna Granered | Sigyn | 0-0 | |
Johanna Waldheim | Pontius | 4 | |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 3:e |
Therese Ek | Twiggy | 0-4 | |
Therese Ek | Tyche | 0-ute | |
IdaMarie Brandt | Ran | 4 | |
Caroline Skoog | Aston | 8 | |
Kat D |
Anna Öhman | Ilos | 0-0 | 5:e |
Rebecka Persson | Katla | 0-0 | |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-0 | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | |
Anna Öhman | Comet | 4 | |
Avd B |
Angelica Wassberg | Gina | 4 | |
Lätt C
|
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | ute | |
Johanna Bergström | Sigyn | ute | |
Madeleine Magnusson | Saga | ute | |
Johanna Granered | Saga | ute | |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | |
Therese Ek | Twiggy | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | |
Therese Ek | Tyche | 4 | |
Caroline Skoog | Aston | 4 | |
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 4 | |
Anna Öhman | Ilos | 4 | |
Rebecka Persson | Katla | 4 | |
Anna Öhman | Comet | 8 | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 12 | |
Avd B |
Angelica Wassberg | Gina | 12 | |
|
Sorunda Ridklubb 29 maj häst regional |
1.00 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | 4:e |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | |
Angelica Wassberg | Klio | 0-4 | |
Elin Lindgren | Leto | 4 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 4 | |
Malin Nilsson | Habor | ute | |
Pernilla Wallentin | Moneta | ute | |
1.10 m
|
Malin Nilsson | Habor | 8 | |
1.00/1.10 m Ridsportallsv div 2 final |
Angelica Wassberg | Klio | 4 | |
Anna Öhman | Juno | 4 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0 | |
Elin Lindgren | Latona | 4 | |
Laget slutade på 8 fel vilket gav en 6:e plats (av 12 finallag) |
|
Bälinge Ryttarförening 22 maj ponny lokal |
Lätt D |
Kat C |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 2:a |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | 3:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 4:e |
KarlHugo Brandt | Aston | 0-0 | 4:e |
Kat D |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | |
Caroline Skoog | Refill | 0-0 | |
Rebecka Persson | Katla | 4 | |
Anna Öhman | Comet | 12 | |
Lätt C
|
Kat C |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 2:a |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | 4:e |
Caroline Skoog | Ran | 0-4 | |
KarlHugo Brandt | Aston | 0-8 | |
Rebecka Fransson | Ikaros | 4 | |
Kat D |
Rebecka Persson | Katla | 4 | |
Anna Öhman | Comet | 4 | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 12 | |
|
Mera bilder |
|
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 21 maj häst regional |
1.00 m |
Elin Lindgren | Leto | ute | |
1.10 m
|
Elin Lindgren | Latona | 4 | |
Elin Lindgren | Leto | 8 | |
1.20 m |
Elin Lindgren | Latona | 8 | |
|
Bromma Ridklubb 15 maj häst regional |
1.00 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-0 | 8:e |
Elin Lindgren | Leto | 0-4 | |
Anna Öhman | Juno | 0-ute | stilpris |
Angelica Wassberg | Klio | 4 | |
Malin Nilsson | Habor | 8 | |
Therese Ek | Kato | ute | |
1.10 m
|
Malin Nilsson | Habor | ute | |
1.00/1.10 m Ridsportallsv div 2 omg 3 |
Angelica Wassberg | Klio | 0 | |
Anna Öhman | Juno | 0 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0 | |
Elin Lindgren | Latona | 0 | |
Laget slutade på 0 fel vilket gav en 1:a plats! |
Bilder |
|
Bromma Ridklubb 14 maj ponny & häst lokal |
Lätt D |
Kat B |
Madeleine Magnusson | Saga | 0-0 | 3:e |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-0 | |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-ute | |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 1:a |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 4:e |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | 5:e |
Caroline Skoog | Aston | 0-0 | |
KarlHugo Brandt | Aston | 0-0 | |
Kat D |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | |
Caroline Wallebo | Ilos | 0-ute | |
Rebecka Persson | Katla | 4 | |
Anna Öhman | Comet | 4 | |
0.90 m |
Karin Öhman | Isabella N | 0-0 | |
Therese Ek | Ide | 4 | |
Denice Svensson | Loke | ute | |
Lätt C
|
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-4 | |
Madeleine Magnusson | Saga | 4 | |
Kat C |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 5:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 6:e |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | |
KarlHugo Brandt | Aston | 0-4 | |
Caroline Skoog | Ran | 4 | |
Kat D |
Caroline Wallebo | Ilos | 0-0 | 5:e |
Rebecka Persson | Katla | 0-4 | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 4 | |
Anna Öhman | Comet | 4 | |
1.00 m |
Karin Öhman | Isabella N | 4 | |
Therese Ek | Ide | ute | |
Denice Svensson | Loke | ute | |
Bilder |
|
Färingsö Rididrott 1 maj häst regional |
Fullständiga resultat från tävlingen |
1.00 m |
Elin Lindgren | Leto | 0-0 | 1:a |
Therese Ek | Ide | 0-0 | 2:a |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | 6:e |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-0 | 7:e |
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | 8:e |
IdaMarie Brandt | Estate | 0-0 | |
Elin Lindgren | Latona | 0-4 | |
Malin Nilsson | Habor | 0-4 | |
Malin Nilsson | Njal | 0-4 | |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0-4 | |
Anniki Strindberg | Loke | 4 | |
1.10 m
|
Malin Nilsson | Habor | 4 | |
1.00/1.10 m Ridsportallsv div 2 omg 2 |
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-12 | |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket gav en 1:a plats! |
|
|
Färingsö Rididrott 30 april ponny & häst lokal |
Fullständiga resultat från tävlingen |
Lätt C |
Kat B |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-0 | 2:a |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | 2:a |
Madeleine Magnusson | Saga | 0-0 | |
Johanna Granered | Sigyn | 4 | |
Kat C |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 1:a |
Therese Ek | Twiggy | 0-0 | 6:e |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 7:e |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | |
Felicia Östberg Larsson | Ran | 0-0 | |
Madeleine Magnusson | Aston | 0-0 | |
IdaMarie Brandt | Glipper | 0-6 | |
Julia Åkerlund | Aston | ute | |
Kat D |
Karin Öhman | Ilos | 0-0 | 3:e |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | 4:e |
Caroline Wallebo | Ilos | 0-0 | 6:e |
Caroline Falkhorn | Comet | 0-0 | 7:e |
Caroline Skoog | Svarten | 0-0 | 8:e |
Rebecka Persson | Katla | 0-0 | 9:e |
Anna Öhman | Comet | 0-0 | |
Emilia Pettersson | Svarten | 0-0 | |
Josefin Eriksson | Katla | 0-7 | |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-24 | |
Avd B |
Angelica Wassberg | Gina | 0 | rosett |
Kerstin Öberg | Ginger | 8 | |
Pernilla Wallentin | Pricken | ute | |
Lätt C Stockholmsmästerskap för lektionsponnyer |
Kat B |
Johanna Waldheim | Pontius | 0-0 | 2:a |
Johanna Granered | Saga | 0-0 | 3:e |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-4 | |
Madeleine Magnusson | Saga | 4 | |
Kat C |
Therese Ek | Tyche | 0-0 | 3:e |
IdaMarie Brandt | Ran | 0-0 | |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-4 | |
Julia Åkerlund | Aston | 0-8 | |
Kat D |
KarlHugo Brandt | Mandy | 0-0 | 2:a |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0-0 | 3:e |
Caroline Skoog | Svarten | 0-4 | 8:e |
Anna Öhman | Comet | 0-4 | |
Karin Öhman | Ilos | 0-8 | |
Rebecka Persson | Katla | 4 | |
Lag |
Johanna Bergström | Sigyn | 4 poäng | |
Johanna Waldheim | Pontius | 2 poäng | |
Rebecka Fransson | Ikaros | 11 poäng | |
Laget slutade på 17 poäng vilket gav en delad 1:a plats! |
|
1.00 m |
Elin Lindgren | Leto | 0-0 | 2:a |
Angelica Wassberg | Latona | 0-0 | 4:e |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | 6:e |
Anette Bergström | Klio | 0-0 | 10:e |
Caroline Wallebo | Klio | 0-0 | 11:e |
Caroline Falkhorn | Loke | 0-0 | 13:e |
Pernilla Wallentin | Moneta | 0-0 | |
Karin Öhman | Isabella N | 0-4 | |
Kristina Åkerblom | Kato | 0-11 | |
Håkan Sjöberg | Habor | 0-11 | |
Anniki Strindberg | Loke | 0-12 | |
Denice Svensson | Canton | 0-ute | |
KarlHugo Brandt | Ide | 4 | |
Nabil Grundtman | Ivar Vidfamne | 5 | |
Agneta Persson | Loco | 8 | |
Lovisa Jöhnk | Heid | 9 | |
Malin Nilsson | Njal | 12 | |
Fatima Sjöberg | Canton | ute | |
Elin Lindgren | Rut | ute | |
Ann Gardeström | Geisha | ute | |
IdaMarie Brandt | Estate | ute | |
Kerstin Öberg | Midas | ute | |
|
1.00 m Stockholmsmästerskap för lektionshästar |
JR/YR |
Angelica Wassberg | Latona | 0-0 | 1:a |
Karin Öhman | Isabella N | 0-0 | 4:e |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | 7:e |
Rebecka Fransson | Kato | 0-8 | |
Caroline Wallebo | Klio | 0-23 | |
KarlHugo Brandt | Ide | 4 | |
Caroline Falkhorn | Loke | 4 | |
Therese Ek | Ide | 4 | |
Denice Svensson | Loco | 10 | |
IdaMarie Brandt | Estate | 10 | |
Lovisa Jöhnk | Heid | 17 | |
Fatima Sjöberg | Heid | 18 | |
SR |
Agneta Persson | Loco | 0-0 | 2:a |
Kristina Åkerblom | Kato | 0-4 | 7:e |
Nabil Grundtman | Ivar Vidfamne | 0-ute | |
Håkan Sjöberg | Habor | 4 | |
Lag |
Anna Öhman | Juno | 7 poäng | |
Caroline Wallebo | Klio | 14 poäng | |
Angelica Wassberg | Latona | 1 poäng | |
Laget slutade på 22 poäng vilket gav en 1:a plats! |
|
|
Håbo Ridklubb 16 april ponny lokal |
Lätt D clear round |
Kat B |
Johanna Bergström | Sigyn | 0 | rosett |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0 | rosett |
Julia Åkerlund | Ran | 0 | rosett |
Kat D |
Karin Öhman | Ilos | 0 | rosett |
Lovisa Jöhnk | Refill | 0 | rosett |
Rebecka Persson | Katla | 0 | rosett |
Anna Öhman | Comet | 4-4 | |
Lätt C |
Kat B |
Johanna Bergström | Sigyn | 0-0 | 4:e |
Kat C |
Rebecka Fransson | Ikaros | 0-0 | 2:a |
Julia Åkerlund | Ran | 12 | |
Kat D |
Karin Öhman | Ilos | 0-ute | |
Lovisa Jöhnk | Refill | 4 | |
Rebecka Persson | Katla | 12 | |
Anna Öhman | Comet | 16 | |
|
Botkyrka Ridsällskap 27 mars häst lokal |
0.90 m |
Elin Lindgren | Moneta | 0-0 | |
Karin Öhman | Isabella N | 0-0 | |
Denice Svensson | Loco | 0-0 | |
Caroline Wallebo | Klio | 0-4 | |
Anniki Strindberg | Loke | 4 | |
Elin Lindgren | Rut | 4 | |
1.00 m |
Karin Öhman | Isabella N | 0-0 | 9:e |
Caroline Wallebo | Klio | 0-0 | 10:e |
Denice Svensson | Loco | 4 | |
Elin Lindgren | Moneta | 8 | |
Anniki Strindberg | Loke | ute | |
Elin Lindgren | Rut | ute | |
|
Södertörn Ryttarcenter Tävlingsklubb 19 mars häst regional |
1.00 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | 11:e |
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-0 | |
Kristin Blidberg | Loco | 0-4 | |
Denice Svensson | Canton | ute | |
1.00/1.10 m Ridsportallsv div 2 omg 1 |
Anna Öhman | Juno | 0-0 | |
Angelica Wassberg | Klio | 0-0 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-0 | |
Elin Lindgren | Latona | 4-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket gav en 1:a plats! |
|
Salaortens Ryttarförening 26 feb häst regional |
1.00 m |
Jenny Fredriksson | New La-Zilla | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-0 | 11:e |
Malin Nilsson | Loco | 4 | |
Elin Lindgren | Latona | 4 | |
1.10 m |
Elin Lindgren | Latona | 4 | |
Malin Nilsson | Loco | 8 | |
Jenny Fredriksson | New La-Zilla | ute | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | ute | |
|
Stockholms Fältrittklubb 7 jan häst regional |
1.00 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | 2:a |
Jenny Fredriksson | New La-Zilla | 4 | |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 4 | |
1.10 m |
Elin Lindgren | Latona | 0-0 | 6:e |
Jenny Fredriksson | New La-Zilla | 0-0 | 11:e |
Pernilla Wallentin | Isabella N | 0-4 | 16:e |