Färingsö Ridskola
Senast ändrad: 10 Jan 2024 av Elin L Östlund


Klass 4 1.00-HOPPNING, BEDÖMNING A:1a, JUNIORER/YR
STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSHÄSTAR


Plac.RyttareHästFelTid
* 1 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RididrottLATONA 0 + 0 32.51
* 2 MALIN NILSSON, Södertälje RKPHILIPPA 0 + 0 33.95
* 3 HERMINE PAGMAR HANSSON, Djursholms RKEXCELLENS 0 + 0 35.92
* 4 KARIN ÖHMAN, Färingsö RididrottISABELLA NÖRGAARD 0 + 0 36.85
* 5 ASTRID ALMKVIST, Bromma RKTOUCH THE SKY 0 + 0 36.91
* 6 JENNIFER NYMAN, Vallentuna RKLIZT 0 + 0 38.8
* 7 ANNA ÖHMAN, Färingsö RididrottJUNO 0 + 0 42.02
* 8 NICLAS ANDERSSON, Södertälje RKMUNSBORO SUN 0 + 4 31.42
9 ANNIKA BRANDT, Bromma RKCHAMPIS 0 + 4 33.48
10 ANNIKA FINN, Föreningen HögvretenCHANELL 0 + 4 39.02
11 LISA EKEGREN WINTHER, Bromma RKIRCA 0 + 4 43.91
12 REBECKA FRANSSON, Färingsö RididrottKATO 0 + 8 42.85
13 PERNILLA NILSSON, Föreningen HögvretenLUBEGA 2 0 + 11 53.47
14 CAROLINE WALLEBO, Färingsö RididrottKLIO 0 + 23 58
15 KARLHUGO BRANDT, Färingsö RididrottIDE 4 44.83
16 CAMILLA BLOMBERG, Södertälje RKMUNSBORO MAC HUGH 4 48.06
17 CAROLINE FALKHORN, Färingsö RididrottLOKE 4 48.88
18 HANNAH EKSTRAND, Tungelsta RKMOONLIGHT 4 49.98
19 MARIA SVANTEMARK, Djursholms RKSILVA 4 51.77
20 THERESE EK, Färingsö RididrottIDE 4 53.55
21 TOVE MUNTHE, Lidingö RFMY CANDY 8 50.91
22 JENNIFER LINDH, Bromma RKCOLA 8 58.62
23 DENICE SVENSSON, Färingsö RididrottLOCO 10 56.73
24 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RididrottESTATE 10 60.39
25 LOVISA JÖHNK, Färingsö RididrottHEID 17 67.24
26 FATIMA SJÖBERG, Färingsö RididrottHEID 18 68.88
27 FANNY BINGSELIUS, Tungelsta RKMADICKENUte
27 LISA BÄCKMAN, Lidingö RFVESPASIAN LOXUte
27 THERESE WAHLIN, Gladö RSCAVALLIUte



Klass 4 1.00-HOPPNING, BEDÖMNING A:1a, SENIORER
STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSHÄSTAR


Plac.RyttareHästFelTid
* 1 JOHANNA HALL, Södertälje RKMUNSBORO SUN 0 + 0 31.73
* 2 AGNETA PERSSON, Färingsö RididrottLOCO 0 + 0 36.1
* 3 ALEXANDRA ÅHLANDER, Bromma RKCHAMPIS 0 + 0 38.65
* 4 SUSANNE BÄCK, Södertälje RKASHFIELD SILVER MERCHANT 0 + 0 39.95
* 5 PIA WALLBERG, Lidingö RFTAYLOR 0 + 0 40.01
* 6 ALEXANDRA NILSSON, Solna FRKWESTSIDE LIME 0 + 0 45.72
* 7 KRISTINA ÅKERBLOM, Färingsö RididrottKATO 0 + 4 35.02
8 KARL MARKLUND, Stockholms FRKHILBERT 0 + 4 35.53
9 MARIA BOHLIN, Djursholms RKOTHILIA 0 + 4 35.72
10 BENGT WERNMARK, Djursholms RKCOSSINI 0 + 4 38.4
11 FRIDA WIKHOLM, Bromma RKTOUCH THE SKY 0 + 4 38.88
12 ANNA MOSTERT, Djursholms RKLUCKY MAN 0 + 8 42.63
13 THERESE B SOHLMAN, Stockholms FRKLUCKY 0 + 8 44.31
14 NADJA JOHANNESSON, Botkyrka RSFIBI 0 + 12 34.91
15 AMELIE HULT, Djursholms RKSILVA 0 + 12 54.32
16 BIRGITTA LAGERHOLM, Solna FRKBOSTIC 0 + 14 52.87
17 ULRIKA LÖVDAHL, Bromma RKCOLA 0 + 38 72.47
18 NABIL GRUNDTMAN, Färingsö RididrottIVAR VIDFAMNE 0 + Ute
18 SUSANNE BERGH, Lidingö RFNAPOLEON 0 + Ute
18 MARCUS ABRAHAMSEN, Södertälje RKBORDUN 0 + Ute
21 LOTTA ANDERSSON, Bromma RKIRCA 2 56.55
22 HÅKAN SJÖBERG, Färingsö RididrottHABOR 4 53
23 ANDREAS ADOLPHSSON, Stockholms FRKJACK 26 64.83
24 MARIA BOND, Södertälje RKSEIKO 32 70.62
25 JOHANNA HALLERSTEDT, Djursholms RKTRAVISUte



STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSHÄSTAR, LAGRESULTAT

Plac.Lag/RyttareHästKatPoäng
* 1 Färingsö RI 22
Anna Öhman Juno JR 7
Caroline Wallebo Klio JR 14
Angelica Wassberg Latona JR 1
 
* 2 Bromma RK 23
Annika Brandt Champis JR 9
Lisa Ekegren-Winther Irca JR 11
Alexandra Åhlander Champis SR 3
 
3 Djursholms RK 24
Anna Mostert Lucky Man SR 12
Maria Bohlin Othilia SR 9
Hermine Pagmar Excellens JR 3
 
4 Stockholms FK 44
Therese Sohlman Lucky SR 13
Karl Marklund Hilbert SR 8
Andreas Adolphssn Jack SR 23
 
5 Södertälje RK 48
Niclas Andersson Musboro Sun JR 8
Camilla Blomberg Munsboro Mac Hugh JR 16
Maria Bond Seiko SR 24
 
6 Lidingö RF 53
Pia Wallberg Taylor SR 5
Tove Munthe My Candy JR 21
Lisa Bäckman Vespasian Lox JR 27



Klass 5 1.00-HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 TOVE MUNTHE, Lidingö RFMY CANDY 0 + 0 16.98
* 2 ELIN LINDGREN, Färingsö RididrottLETO 0 + 0 17.21
* 3 MALIN NILSSON, Södertälje RKPHILIPPA 0 + 0 17.82
* 4 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RididrottLATONA 0 + 0 18.28
* 5 HERMINE PAGMAR HANSSON, Djursholms RKEXCELLENS 0 + 0 18.49
* 6 ANNA ÖHMAN, Färingsö RididrottJUNO 0 + 0 18.5
* 7 MARIA BOHLIN, Djursholms RKOTHILIA 0 + 0 18.58
* 8 MARIA BOND, Södertälje RKSEIKO 0 + 0 18.85
* 9 CAMILLA BLOMBERG, Södertälje RKMUNSBORO MAC HUGH 0 + 0 18.98
* 10 ANETTE BERGSTRÖM, Färingsö RididrottKLIO 0 + 0 19.93
* 11 CAROLINE WALLEBO, Färingsö RididrottKLIO 0 + 0 20.06
* 12 THERESE B SOHLMAN, Stockholms FRKLUCKY 0 + 0 20.2
* 13 CAROLINE FALKHORN, Färingsö RididrottLOKE 0 + 0 20.64
14 PERNILLA WALLENTIN, Färingsö RididrottMONETA 0 + 0 21.78
15 NICLAS ANDERSSON, Södertälje RKMUNSBORO SUN 0 + 4 16.57
16 KARIN ÖHMAN, Färingsö RididrottISABELLA NÖRGAARD 0 + 4 18.86
17 KRISTINA ÅKERBLOM, Färingsö RididrottKATO 0 + 11 26.01
18 HÅKAN SJÖBERG, Färingsö RididrottHABOR 0 + 11 26.64
19 ANNIKI STRINDBERG, Färingsö RididrottLOKE 0 + 12 31.66
20 NADJA JOHANNESSON, Botkyrka RSFIBI 0 + 13 32.48
21 DENICE SVENSSON, Färingsö RididrottCANTON 0 + Ute
22 JENNIFER NYMAN, Vallentuna RKLIZT 2 55.04
23 HANNAH EKSTRAND, Tungelsta RKMOONLIGHT 4 44.84
24 BENGT WERNMARK, Djursholms RKCOSSINI 4 45.35
25 ANNA MOSTERT, Djursholms RKLUCKY MAN 4 46.24
26 ANNIKA FINN, Föreningen HögvretenCHANELL 4 50.34
27 KARL MARKLUND, Stockholms FRKHILBERT 4 50.41
28 KARLHUGO BRANDT, Färingsö RididrottIDE 4 52.26
29 PIA WALLBERG, Lidingö RFTAYLOR 4 52.77
30 NABIL GRUNDTMAN, Färingsö RididrottIVAR VIDFAMNE 5 54.87
31 MARCUS ABRAHAMSEN, Södertälje RKBORDUN 6 55.68
32 SUSANNE BERGH, Lidingö RFNAPOLEON 6 55.95
33 AGNETA PERSSON, Färingsö RididrottLOCO 8 46.41
34 LOVISA JÖHNK, Färingsö RididrottHEID 9 58.43
35 JOHANNA HALLERSTEDT, Djursholms RKTRAVIS 10 59.8
36 MALIN NILSSON, Färingsö RididrottNJAL 12 44.94
37 SUSANNE BÄCK, Södertälje RKASHFIELD SILVER MERCHANT 14 63.01
38 PERNILLA NILSSON, Föreningen HögvretenLUBEGA 2 19 68.51
39 ALEXANDRA NILSSON, Solna FRKWESTSIDE LIME 23 68.08
40 BIRGITTA LAGERHOLM, Solna FRKBOSTIC 38 79.82
41 JENNY HANZE, Solna FRKKIM OHARAUte
41 LISA BÄCKMAN, Lidingö RFVESPASIAN LOXUte
41 FATIMA SJÖBERG, Färingsö RididrottCANTONUte
41 ELIN LINDGREN, Färingsö RididrottRUTUte
41 ANN GARDESTRÖM, Färingsö RididrottPILEDALS GEISHAUte
41 JOHANNA HALL, Södertälje RKIRCO MAJUte
41 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RididrottESTATEUte
41 KERSTIN ÖBERG, Färingsö RididrottMIDASUte
41 FANNY BINGSELIUS, Tungelsta RKMADICKENUte
41 THERESE WAHLIN, Gladö RSCAVALLIUte
41 ANDREAS ADOLPHSSON, Stockholms FRKJACKUte



Klass 6A+B LÄTT C-HOPPNING, BEDÖMNING A:1a
STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSPONNYER


Plac.RyttareHästFelTid
* 1 ELINORE JONSSON, Gladö RSALLADIN 0 + 0 34.29
* 2 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RididrottPONTIUS 0 + 0 37.6
* 3 JOHANNA GRANERED, Färingsö RididrottSAGA 0 + 0 44.6
4 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RididrottSIGYN 0 + 4 38.36
5 LOUISE LANDARE, Stockholms FRKSID 0 + 4 39.73
6 ISABELLE NYBERG, Södertälje RKCADFARCH 0 + 4 44.5
7 ASTRID BLUMENBERG, Djursholms RKLILLA GUBBEN 0 + 4 47.59
8 SAGA FILIPSSON, Rastaborgs RKSAMMY 0 + 4 51
9 MADELEINE MAGNUSSON, Färingsö RididrottSAGA 4 63.55



Klass 6C LÄTT C-HOPPNING, BEDÖMNING A:1a
STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSPONNYER


Plac.RyttareHästFelTid
* 1 MÄRTA KALMARU, Mälaröarnas RKMOZART II 0 + 0 31.45
* 2 SOFIE SKOGLUND, Roo Gård RKDIXIE 0 + 0 31.48
* 3 THERESE EK, Färingsö RididrottTYCHE 0 + 0 32.08
* 4 YLVA KVAMME, Djursholms RKSTARRHULT LADY ROWENA 0 + 0 32.6
* 5 LINNEA NIELSEN, Tungelsta RKVALENTIN BELUSCHI 0 + 0 34.3
* 6 LOVISA JONSSON, Djursholms RKMULLE 0 + 0 35.94
7 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RididrottRAN 0 + 0 36.09
8 JOSEFINE ANDREASSON, Stockholms FRKMEERI 0 + 0 36.31
9 PATRICIA BERGLUND, Gladö RSCINDY 0 + 0 37.2
10 ANGELIKA FRANSSON, Roo Gård RKCOLETTE 0 + 4 31.55
11 REBECKA FRANSSON, Färingsö RididrottIKAROS 0 + 4 32.77
12 ERIKA WENNERT, Rastaborgs RKDENNIS 0 + 4 34.65
13 JOSEFINE HÖRBERG, Roo Gård RKCOLETTE 0 + 4 35.74
14 IZABELLE NYLEN NILSEN, Gladö RSSELINE 0 + 4 44.27
15 JULIA ÅKERLUND, Färingsö RididrottASTON 0 + 8 33.8
16 ALEXANDRA MCCORMIC, Tungelsta RKCOSMOS 0 + 12 63.13
17 LINN RILEGÅRD, Vallentuna RKKILBERY JANE 0 + Utg
18 REBECCA LORD, Tungelsta RKNAJDA 0 + Ute
19 AMANDA FÄLDT HOOSHIDAR, Roo Gård RKTANJA 4 59.66
20 JOHANNA BENGTSON, Stockholms FRKMARCO 4 61.83
21 AIDA HODELL, Föreningen HögvretenKEBNEKAJSA 4 64.5
22 EMELIE J HÖGLUND, Södertälje RKHUBERT 28 81.05
23 SOFIE WILLYSSON, Sundby RKDOUBLE POWERUte
23 CECILIA WESTMAN, Roo Gård RKCHIQUITAUte



Klass 6D LÄTT C-HOPPNING, BEDÖMNING A:1a
STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSPONNYER


Plac.RyttareHästFelTid
* 1 JOHANNA BYSELL, Enskede RSDALLAS 0 + 0 32.2
* 2 KARLHUGO BRANDT, Färingsö RididrottEBBW MANDY 0 + 0 33.88
* 3 LOVISA JÖHNK, Färingsö RididrottREFILL 0 + 0 36.19
* 4 KELLY SCHILDBERGLIND, Sundby RKONE MORE P 0 + 0 36.56
* 5 LOVISA HOFMANN, Södertörn RyttarcentBUGG 0 + 0 37.52
* 6 SOFIE PERERAFLUCK, Södertörn RyttarcentBUGG 0 + 0 37.98
* 7 ALVA PETTERSSON, Gladö RSBOZO 0 + 0 39.8
* 8 CAROLINE SKOOG, Färingsö RididrottLANGMARKSGAARDS ERLANDO 0 + 4 36.41
9 ANNA ÖHMAN, Färingsö RididrottVALHALLAS HILL COMET 0 + 4 36.46
10 CHRISTINE PERSSON, Rastaborgs RKHONEY GIRL 0 + 4 36.67
11 CARIN BILDT, Djursholms RKHAGENS WINNIE 0 + 4 47.34
12 KARIN ÖHMAN, Färingsö RididrottILOS 0 + 8 45.47
13 JOSEPHINE BERGQVIST, Djursholms RKREMI 0 + 8 47.62
14 MALIN ISACSSON, Enskede RSSIR BOUNCE A LOT 0 + 19 58.71
15 EMMA FREDRIKSSON, Upplands Bro RFNICOLIEN 0 + 22 61.41
16 GUY STEIN, Stockholms FRKVICTORIA 0 + Ute
16 JOHANNA HELGESSON, Tungelsta RKCEROX 0 + Ute
18 ANDREAS JONSSON, Djursholms RKSELMA 4 41.41
19 JULIA FREDRIKSSON, Södertälje RKMEESA SHY KHAN 4 47.45
20 REBECKA PERSSON, Färingsö RididrottKATLA 4 61.22
21 ULRIKA BERG, Föreningen HögvretenTOUCH OF SOUBRETTE 4 64.28
22 EMMIE ERIKSSON, Södertälje RKREANNE 8 59.73
23 EMELIE GRANHOLM, Roo Gård RKPONTUS 12 65.5
24 ASTRID SKOGH, Gladö RSHAGENS QUANDOR 23 76.84
25 NATHALIE LJUSTERMO, Roo Gård RKSOSPANFACH COMET 31 80.44
26 EMMA RÖNNERFJÄLL, Södertörn RyttarcentFLISANUte
26 JOANNA CANCLINI, Sundby RKSTACKARPS MAINEUte
26 CECILIA GULLSTRÖM, Roo Gård RKMISS MELAIZAUte
26 ELIN BJURENHED, Stockholms FRKAFRODITEUte
26 CLARA ATTERMO, Mälaröarnas RKHEMBYS MACHIAVELLIUte



STOCKHOLMSMÄSTERSKAP FÖR LEKTIONSPONNYER, LAGRESULTAT

Plac.Lag/RyttareHästKatPoäng
* 1 Färingsö RI 17
Johanna Bergström Sigyn B 4
Johanna Waldheim Pontius B 2
Rebecka Fransson Ikaros C 11
 
* 1 Gladö RS 17
Ellinor Jonsson Alladin B 1
Patricia Berglund Cindy C 9
Alva Pettersson Bozo D 7
 
* 3 Roo Gård RK 25
Sofie Skoglund Dixie C 2
Angelica Fransson Colette C 10
Josefine Hörberg Colette C 13
 
4 Stockholms FK 29
Louise Landare Sid B 5
Josefine Andreasson Meeri C 8
Guy Stein Victoria D 16
 
5 Rastaborgs RK 30
Saga Filipsson Sammy A 8
Erika Wennerth Dennis C 12
Christine Persson Honey Girl D 10
 
6 Södertörn Ryttarcenter TK 37
Sofie Pereraflück Bugg D 6
Lovisa Hoffman Bugg D 5
Emma Rönnerfjäll Flisan D 26
 
7 Djursholms RK 38
Astrid Blumenberg Lilla Gubben B 7
Andreas Jonsson Selma D 18
Josephine Bergqvist Remi D 13
 
8 Tungelsta RK 39
Linnea Nielsen Valentin Beluchi C 5
Rebecca Lord Najda C 18
Johanna Helgesson Cerox D 16
 
9 Södertälje RK 47
Isabelle Nyberg Cad Farch B 6
Emmie Eriksson Reanne D 22
Julia Fredriksson Meesa Shy Kahn D 19
 
10 Sundby RK 53
Joanna Canclini Stackarps Maine D 26
Kelly Schild Berglind One more P D 4
Sofie Willysson Double Power C 23



Klass 7A+B LÄTT C-HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 ELINORE JONSSON, Gladö RSALLADIN 0 + 0 17.8
* 2 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RididrottSIGYN 0 + 0 18.45
* 2 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RididrottPONTIUS 0 + 0 18.45
4 MADELEINE MAGNUSSON, Färingsö RididrottSAGA 0 + 0 19.48
5 LOUISE LANDARE, Stockholms FRKSID 0 + 0 20.17
6 JOHANNA GRANERED, Färingsö RididrottSIGYN 4 47.15
7 ISABELLE NYBERG, Södertälje RKCADFARCH 4 62.55
8 LOUISE LANDARE, Stockholms FRKMAKS 37 89.78
9 ASTRID BLUMENBERG, Djursholms RKLILLA GUBBENUte
9 SAGA FILIPSSON, Rastaborgs RKSAMMY Ute



Klass 7C LÄTT C-HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 THERESE EK, Färingsö RididrottTYCHE 0 + 0 15.89
* 2 JOSEFINE HÖRBERG, Roo Gård RKCOLETTE 0 + 0 15.99
* 3 MÄRTA KALMARU, Mälaröarnas RKMOZART II 0 + 0 16.11
* 4 SOFIE SKOGLUND, Roo Gård RKDIXIE 0 + 0 16.16
* 5 LINN RILEGÅRD, Vallentuna RKKILBERY JANE 0 + 0 16.25
* 6 THERESE EK, Färingsö RididrottTWIGGY 0 + 0 16.43
* 7 REBECKA FRANSSON, Färingsö RididrottIKAROS 0 + 0 16.7
8 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RididrottRAN 0 + 0 16.95
9 FELICIA ÖSTBERG LARSSON, Färingsö RididrottRAN 0 + 0 17.06
10 ERIKA WENNERT, Rastaborgs RKDENNIS 0 + 0 17.48
11 MADELEINE MAGNUSSON, Färingsö RididrottASTON 0 + 0 18.14
12 YLVA KVAMME, Djursholms RKSTARRHULT LADY ROWENA 0 + 0 18.52
13 AIDA HODELL, Föreningen HögvretenKEBNEKAJSA 0 + 0 18.62
14 LOVISA JONSSON, Djursholms RKMULLE 0 + 0 19.23
15 REBECCA LORD, Tungelsta RKNAJDA 0 + 0 19.95
16 PATRICIA BERGLUND, Gladö RSCINDY 0 + 4 26.96
17 LINNEA NIELSEN, Tungelsta RKVALENTIN BELUSCHI 0 + 5 29.91
18 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RididrottGLIPPER 0 + 6 30.59
19 AMANDA FÄLDT HOOSHIDAR, Roo Gård RKTANJA 4 54.67
20 JOSEFINE ANDREASSON, Stockholms FRKMEERI 8 68.36
21 ALEXANDRA MCCORMIC, Tungelsta RKCOSMOS 10 70.49
22 JULIA ÅKERLUND, Färingsö RididrottASTONUte
22 JOHANNA BENGTSON, Stockholms FRKMARCOUte
22 EMELIE J HÖGLUND, Södertälje RKHUBERTUte
22 SOFIE WILLYSSON, Sundby RKDOUBLE POWERUte
22 CECILIA WESTMAN, Roo Gård RKCHIQUITAUte



Klass 7C LÄTT C-HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 IZABELLE NYLEN NILSEN, Gladö RSSELINE 0 46.03



Klass 7D LÄTT C-HOPPNING, AVD. A, BEDÖMNING A0+A0 två faser (A:1c)

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 ULRIKA BERG, Föreningen HögvretenTOUCH OF SOUBRETTE 0 + 0 16.75
* 2 JOHANNA BYSELL, Enskede RSDALLAS 0 + 0 16.89
* 3 KARIN ÖHMAN, Färingsö RididrottILOS 0 + 0 17.52
* 4 LOVISA JÖHNK, Färingsö RididrottREFILL 0 + 0 17.57
* 5 LOVISA HOFMANN, Södertörn RyttarcentBUGG 0 + 0 17.75
* 6 CAROLINE WALLEBO, Färingsö RididrottILOS 0 + 0 17.87
* 7 CAROLINE FALKHORN, Färingsö RididrottVALHALLAS HILL COMET 0 + 0 17.97
* 8 CAROLINE SKOOG, Färingsö RididrottLANGMARKSGAARDS ERLANDO 0 + 0 18
* 9 REBECKA PERSSON, Färingsö RididrottKATLA 0 + 0 18.15
10 ANNA ÖHMAN, Färingsö RididrottVALHALLAS HILL COMET 0 + 0 19.13
11 CARIN BILDT, Djursholms RKHAGENS WINNIE 0 + 0 19.19
12 EMILIA PETTERSSON, Färingsö RididrottLANGMARKSGAARDS ERLANDO 0 + 0 20.18
13 EMMA RÖNNERFJÄLL, Södertörn RyttarcentFLISAN 0 + 0 20.75
14 CHRISTINE PERSSON, Rastaborgs RKHONEY GIRL 0 + 0 21.17
15 ALVA PETTERSSON, Gladö RSBOZO 0 + 0 21.34
16 ANDREAS JONSSON, Djursholms RKSELMA 0 + 4 24
17 JULIA FREDRIKSSON, Södertälje RKMEESA SHY KHAN 0 + 6 30.93
18 GUY STEIN, Stockholms FRKVICTORIA 0 + 7 31.06
19 JOSEFIN ERIKSSON, Färingsö RididrottKATLA 0 + 7 31.36
20 JOSEPHINE BERGQVIST, Djursholms RKREMI 0 + 8 32.58
21 KARLHUGO BRANDT, Färingsö RididrottEBBW MANDY 0 + 24 40.38
22 ASTRID SKOGH, Gladö RSHAGENS QUANDOR 0 + 25 41.62
23 MALIN ISACSSON, Enskede RSSIR BOUNCE A LOT 0 + Ute
24 KELLY SCHILDBERGLIND, Sundby RKONE MORE P 4 47.02
25 EMMA FREDRIKSSON, Upplands Bro RFNICOLIEN 4 59.53
26 EMMIE ERIKSSON, Södertälje RKREANNE 4 63.12
27 JOHANNA HELGESSON, Tungelsta RKCEROX 5 65.53
28 NATHALIE LJUSTERMO, Roo Gård RKSOSPANFACH COMET 6 66.34
29 CLARA ATTERMO, Mälaröarnas RKHEMBYS MACHIAVELLIUte
29 EMELIE GRANHOLM, Roo Gård RKPONTUSUte
29 ELIN BJURENHED, Stockholms FRKAFRODITEUte
29 JOANNA CANCLINI, Sundby RKSTACKARPS MAINEUte
29 CECILIA GULLSTRÖM, Roo Gård RKMISS MELAIZAUte



Klass 7D LÄTT C-HOPPNING, AVD. B, BEDÖMNING A

Plac.RyttareHästFelTid
* 1 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RididrottGINA 0 52.85
* 2 MIKAELA HOFMEIJER, Sundby RKGOLDEN POWER 4 54.59
3 KERSTIN ÖBERG, Färingsö Rididrott GINGER 8 45.06
4 PERNILLA WALLENTIN, Färingsö Rididrott MR CLAUSEN Ute
4 MALIN AXELSSON, Bogesundslandets R FREDRIKSBERGS STRAUS Ute