Färingsö Ridskola
Senast ändrad: 10 Jan 2024 av Elin L Östlund

Resultat från lokala och regionala tävlingar 2015


Se även hästarnas placeringstavlor: ponny och häst.

Botkyrka Ridsällskap 1 nov häst lokal
0.90 m bed A
Saga Folke Walenka 0 rosett
Sara Snabb Cura 0 rosett
Kristin Blidberg Blid ute
0.95 m
Saga Folke Walenka 0-0 6:e
Avd B
Sara Snabb Cura 0 rosett
Kristin Blidberg Blid ute
1.05 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 2:a
Sara Snabb Argos 0-0 9:e
Elin L Östlund Caramba 0-4
1.15 m
Elin L Östlund Coconut 0-4 3:e
Sara Snabb Argos 0-4 4:e
Elin L Östlund Caramba 4
 
Bromma Ridklubb 18 okt häst lokal
1.05 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 1:a
Sara Snabb Argos 0-0 4:e
Pernilla Ramström Arete 0-0 5:e
Gabriella Johansson Walenka 4
Elin L Östlund Coconut 8
1.05 m Ridsportallsv div 3 omg 3
Gabriella Johansson Walenka 4
Sara Snabb Argos 0
Pernilla Ramström Arete 0
Elin L Östlund Caramba 0
Laget slutade på 0 fel vilket innebar en 1:a plats av 13 lag i dagens omgång och totalseger efter tre omgångar!
 
Sorunda Ridklubb 11 okt ponny lokal
Lätt C
Kat C grupp 1
Madeleine C Appelqvist Aston 4
Matilda Linnerstam Ikaros ute
Kat C grupp 2
Fredrika Matell Yrsa 0-4
Hilda Lindberg Vesta 8
Kat D grupp 1
Elin Carlsen Choise 0-0 6:e
Matilda Linnerstam Gismo 0-0
Lätt C+ Ponnyallsv div 2 omg 3
Fredrika Matell Yrsa 4
Hilda Lindberg Vesta 0
Elin Carlsen Choise 15
Matilda Linnerstam Gismo ute
Laget slutade på 19 fel vilket innebar en 13:e plats av 16 lag i dagens omgång och en 9:e plats av 21 lag efter tre omgångar.
 
Enköpings Ridklubb 4 okt häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
 
Färingsö Rididrott 27 sept häst lokal
 
Färingsö Rididrott 26 sept ponny lokal
 
Roslagens Rid- och Körklubb 20 sept häst regional
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 0-4
Elin L Östlund Coconut 8
1.30 m DM
Elin L Östlund Lincon 8
 
Värmdö Ridklubb 13 sept häst lokal
1.00 m
Sara Snabb Argos 0-0 1:a
Pernilla Ramström Arete 0-0 2:a
Matilda Backéus Leya 0-0 6:e
Gabriella Johansson Walenka 0-4
Annaclara Häggström Esmeralda 0-13
Elin L Östlund Caramba 4
1.00 m Ridsportallsv div 3 omg 1
Gabriella Johansson Walenka 0
Matilda Backéus Leya ute
Sara Snabb Argos 0
Pernilla Ramström Arete 4
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 4:e plats av 19 lag.
 
Roo Gård Ryttarklubb 5 sep ponny lokal
Lätt C
Kat C grupp 1
Matilda Linnerstam Ran 0-0 10:e
Madeleine C Appelqvist Ikaros 0-0
Vilma Törnqvist Yrsa 4
Kat C grupp 2
Hilda Lindberg Vesta 4
Kat D grupp 1
Elin Carlsen Cross ute
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1
Madeleine C Appelqvist Ikaros 0
Hilda Lindberg Vesta 0
Matilda Linnerstam Ran 4
Elin Carlsen Cross 8
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 15:e plats av 22 lag.
 
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 29 aug häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 4
Elin L Östlund Coconut 8
1.30 m
Elin L Östlund Lincon 0-8 6:e
 
Edsbro Ryttarförening 18 juli häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 1:a
Sara Snabb Argos ute
1.15 m
Elin L Östlund Coconut 0-4
Elin L Östlund Lincon 4
Avd B
Sara Snabb Argos 0 rosett
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 4
 
Roslagens Rid- och Körklubb 21 juni häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 2:a
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
 
Mälaröarnas Ridklubb 31 maj ponny lokal
Lätt C
Kat C grupp 1
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0
Linnea Hallongren Ran 4
Viveca Höglund Bellona 12
Madeleine C Appelqvist Bellona ute
Vilma Törnqvist Ran ute
Kat C grupp 2
Fredrika Matell Yrsa 0-0
Hilda Lindberg Vesta ute
Kat D grupp 1
Elin Carlsen Cross 0-0 2:a
Lätt C lektionsponnymästerskap
Kat C grupp 1
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 2:a
Madeleine C Appelqvist Bellona 0-8
Linnea Hallongren Ran 0-ute
Vilma Törnqvist Yrsa 4
Viveca Höglund Vesta ute
Kat C grupp 2
Fredrika Matell Yrsa 0-0 1:a
Hilda Lindberg Vesta ute
Kat D grupp 1
Elin Carlsen Cross 12
 
Mälaröarnas Ridklubb 30 maj häst lokal
0.90 m clear round
Annaclara Häggström Roy Skovvang 0 rosett
Helene Folke Roy Skovvang 0 rosett
Annaclara Häggström Esmeralda 0 rosett
Helene Folke Esmeralda 0 rosett
Sara Snabb Cura 0 rosett
Sara Snabb Blid 0 rosett
Sofia Englundh Leya 0 rosett
Saga Folke New La-Zilla 0 rosett
Gabriella Johansson Walenka 4-0
Kerstin Öberg Ceres 12-0
Matilda Backéus Rinda 12-0
1.00 m
Gabriella Johansson Walenka 0-0 4:e
Matilda Backéus Rinda 0-0 7:e
Sofia Englundh Leya 0-0 7:e
Elin L Östlund Coconut 0-4
Sara Snabb Argos 4
Saga Folke New La-Zilla ute
Avd B
Sara Snabb Blid 0 rosett
Sara Snabb Cura ute
Kerstin Öberg Ceres ute
 
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 16 maj häst lokal/regional
1.00 m
Sara Snabb Arete 8
Sara Snabb Argos 17
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
Elin L Östlund Caramba 0-0 7:e
Sara Snabb Argos 4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 2:a
 
Djurgårdens Ryttarklubb 14 maj ponny lokal
Lätt D bed A
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0 rosett
Linnea Hallongren Ran 0 rosett
Madeleine C Appelqvist Bellona 0 rosett
Hilda Lindberg Vesta 0 rosett
Fredrika Matell Ran 0 rosett
Vilma Törnqvist Yrsa 0 rosett
Viveca Höglund Bellona 4
Kat D
Matilda Linnerstam Cross 0 rosett
Madeleine C Appelqvist Cross 0 rosett
Annaclara Häggström Choise 4
Lätt C
Kat C grupp 1
Linnea Hallongren Ran 0-0 2:a
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 3:e
Vilma Törnqvist Yrsa 0-0 5:e
Madeleine C Appelqvist Bellona 4
Viveca Höglund Vesta 4
Kat C&D grupp 2
Hilda Lindberg Vesta 0-0 1:a
Fredrika Matell Yrsa 0-0
Kat D grupp 1
Matilda Linnerstam Choise ute
 
Södertälje Ridklubb 3 maj häst lokal
0.90 m clear round
Sara Snabb Argos 0 rosett
Matilda Backéus Rinda 0 rosett
Pernilla Ramström Arete 0 rosett
Denice Svensson Esmeralda 0 rosett
Gabriella Johansson Walenka 0 rosett
Elin Carlsen Leya 15-4
Saga Folke New La-Zilla ute
1.00 m lektionshästmästerskap
Senior
Sara Snabb Argos 0-0 1:a
Denice Svensson Esmeralda 4
Junior/YR
Pernilla Ramström Arete 0-4 3:e
Gabriella Johansson Walenka 0-4 4:e
Elin Carlsen Leya 4
Matilda Backéus Rinda ute
Saga Folke New La-Zilla ute
 
Årsta Runsten Sportryttare 2 maj häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 3:e
Elin L Östlund Caramba 0-4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 4
Elin L Östlund Coconut ute
Elin L Östlund Caramba ute
 
Sollentuna Ridklubb 19 april häst lokal
0.90 m clear round
Annaclara Häggström Rinda 0 rosett
Sara Snabb Argos 0 rosett
Elin Carlsen Walenka 0 rosett
Matilda Backéus Rinda 0 rosett
Pernilla Ramström Arete 0 rosett
Sofia Englundh Leya 0 rosett
Denice Svensson Esmeralda 0 rosett
Gabriella Johansson Lea ute-4
0.95 m
Pernilla Ramström Arete 4
Matilda Backéus Rinda 4
Sara Snabb Argos 4
Denice Svensson Esmeralda 8
Gabriella Johansson Walenka 8
Elin Carlsen Arete ute
Annaclara Häggström Lea ute
Sofia Englundh Leya ute
 
Sollentuna Ridklubb 18 april ponny lokal
Lätt D clear round
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0 rosett
Linnea Hallongren Ran 0 rosett
Madeleine C Appelqvist Bellona 0 rosett
Viveca Höglund Bellona 0 rosett
Hilda Lindberg Vesta 0 rosett
Fredrika Matell Yrsa 4-0
Vilma Törnqvist Ran ute-0
Kat D
Elin Carlsen Cross 4-0
Elin Carlsen Choise ute-4
Lätt D+
Kat C grupp 1
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 6:e
Viveca Höglund Vesta 0-0
Linnea Hallongren Ran 0-0
Madeleine C Appelqvist Bellona 0-0
Vilma Törnqvist Yrsa 4
Kat C&D grupp 2
Hilda Lindberg Vesta 0-0 2:a
Fredrika Matell Yrsa 0-0 3:e
Kat D grupp 1
Elin Carlsen Cross 4
Madeleine C Appelqvist Choise ute
 
Björklinge Ryttarförening 12 april häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0-4
Elin L Östlund Caramba 4
Elin L Östlund Lincon 4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 5:e
Elin L Östlund Coconut 4
 
Södertälje Ridklubb 14 mars häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
Elin L Östlund Coconut 0-4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 4
Elin L Östlund Coconut 4
 
Botkyrka Ridsällskap 8 mars häst lokal/regional
1.00 m
Sara Snabb Argos 4
1.10 m
Elin L Östlund Caramba 4
Elin L Östlund Coconut 4
Sara Snabb Argos 4
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 8
 
Stäketryttarnas Hästsportförening 22 feb häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 5:e
1.15 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 2:a
Elin L Östlund Lincon 8
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 4
Elin L Östlund Lincon ute (fel väg)
 
Södertälje Ridklubb 1 feb Pay and Jump
1.00 m
Elin L Östlund Caramba 8
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 4
Elin L Östlund Lincon 8
 

Resultat 2014

Ännu äldre resultat hittas i resultatarkivet