Färingsö Ridskola
Senast ändrad: 10 Jan 2024 av Elin L Östlund

Resultat från lokala och regionala tävlingar 2014


Se även hästarnas placeringstavlor: ponny och häst.

Botkyrka Ridsällskap 2 nov häst lokal
0.90 m bed A
Saga Folke New La-Zilla 0 rosett
Annaclara Häggström Lea 0 rosett
Sara Snabb Helena de Beauty 0 rosett
Sara Snabb Argos 0 rosett
Elin Carlsen Rinda 0 rosett
Matilda Backéus Walenka 4
0.95 m
Sara Snabb Argos 0-0 4:e
Matilda Backéus Walenka 0-0 9:e
Sara Snabb Helena de Beauty 0-0
Saga Folke New La-Zilla 0-4
Elin Carlsen Rinda ute
Annaclara Häggström Lea ute
 
Bromma Ridklubb 19 okt häst lokal
1.05 m
Pernilla Wallentin Rhea 0-0 1:a
Gabriella Johansson Walenka 4
Sara Snabb Argos 8
Pernilla Ramström Lincon 8
Pernilla Wallentin Helena de Beauty 8
Elin Carlsen Rinda ute
1.05 m Ridsportallsv div 3 omg 3
Pernilla Ramström Lincon 0
Gabriella Johansson Walenka 4
Sara Snabb Argos 4
Pernilla Wallentin Rhea 0
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 2:a plats av 11 lag i dagens omgång och totalseger efter tre omgångar!
 
Roslagens Rid- och Körklubb 4 okt ponny lokal
Lätt C
Kat B
Linnea Hallongren Magnifique 0-0
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 7:e
Madeleine C Appelqvist Aston 0-0
Hilda Lindberg Vesta 0-4
Fredrika Matell Yrsa ute
Kat D
Elin Carlsen Cross 4
Avd B
Elin Carlsen Choise ute
Lätt C+ Ponnyallsv div 2 final
Linnea Hallongren Magnifique 0
Hilda Lindberg Vesta 4
Madeleine C Appelqvist Aston 4
Matilda Linnerstam Ikaros 0
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 6:e plats av 11 lag.
 
Hufvudsta Ridklubb 28 sept häst lokal
1.00 m
Pernilla Wallentin Rhea 0-0 1:a
Pernilla Ramström Leya 0-0 7:e
Pernilla Wallentin Helena de Beauty 0-0 11:e
Gabriella Johansson Walenka 0-4
Elin L Östlund Caramba 4
Annaclara Häggström Rinda 4
Elin L Östlund Argos 8
1.00 m Ridsportallsv div 3 omg 2
Pernilla Ramström Leya ute-37
Gabriella Johansson Walenka 0-4
Pernilla Wallentin Rhea 0-8
Elin L Östlund Caramba 0-0
Laget slutade på 0-12 fel vilket innebar en 2:a plats av 14 lag och ledning i serien inför sista omgången.
 
Färingsö Rididrott 21 sept häst lokal
0.90 m
Gabriella Johansson Lea 0-0 1:a
Matilda Linnerstam Lea 0-0 1:a
Helene Folke Helena de Beauty 0-0 1:a
Helene Folke Roy Skovvang 0-4 5:e
Matilda Backéus Mr Surprise 0-4 5:e
Madeleine C Appelqvist Leya 0-4 5:e
Annaclara Häggström Rinda 0-4 5:e
Denice Svensson Esmeralda 4
Saga Folke New La-Zilla 6
Fredrik Tourunen Henkel's Contender 16
Caroline Skoog Ymer ute
Avd B
Pernilla Wallentin Cynthia 0 rosett
Sara Snabb Cura 4
Pernilla Ramström Blid 4
Pernilla Wallentin Blid 9
0.95 m
Gabriella Johansson Walenka 0-0 1:a
Sara Snabb Argos 0-0 3:e
Saga Folke New La-Zilla 0-0
Matilda Backéus Mr Surprise 4-0
Fredrik Tourunen Henkel's Contender 4-0
Denice Svensson Esmeralda 4-0
Annaclara Häggström Rinda 15-0
Caroline Skoog Ymer 0-ute
Avd B
Elin L Östlund Castor 4
Sara Snabb Ceres 13
1.00 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 1:a
Pernilla Wallentin Helena de Beauty 0-0 4:e
Gabriella Johansson Walenka 0-4
Sara Snabb Argos 0-4
Pernilla Ramström Leya 12-0
1.05 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 1:a
Elin L Östlund Lincon 0-4
Pernilla Wallentin Rhea 0-4
 
Färingsö Rididrott 20 sept ponny lokal
Lätt D+
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0 1:a
Linnea Hallongren Magnifique 0
Avd B
Anna Westberg Pontius 0 rosett
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 2:a
Madeleine C Appelqvist Aston 0-0
Hilda Lindberg Vesta 0-0
Fredrika Matell Yrsa 0-0
Avd B
Matilda Linnerstam Bellona 0 rosett
Kat D
Vilma Törnqvist Vanadis 0-0
Elin Carlsen Cross 4-0
Saga Folke Vanadis 5-0
Viveca Höglund Gina 0-8
Ellen Lindberg Gismo ute
Avd B
Madeleine C Appelqvist Choise 0 rosett
Annaclara Häggström Choise 0 rosett
Lätt C
Kat B
Avd B
Fredrika Matell Sigyn 0 rosett
Kat C
Vilma Törnqvist Yrsa 0-0 2:a
Avd B
Matilda Linnerstam Bellona 0 rosett
Kat D
Elin Carlsen Cross 0-0
Viveca Höglund Gina 8-0
Ellen Lindberg Gismo 8-0
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 2
Linnea Hallongren Magnifique 0-0
Hilda Lindberg Vesta 4-4
Madeleine C Appelqvist Aston 0-4
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0
Laget slutade på 0-4 fel vilket innebar en 4:a plats av 10 lag och gruppseger efter två omgångar.
 
Värmdö Ridklubb 14 sept häst lokal
0.95 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 1:a
Pernilla Ramström Leya 0-0 2:a
Gabriella Johansson Walenka 0-0 3:e
Pernilla Wallentin Helena de Beauty 0-0 6:e
Sara Snabb Argos 4
Elin Carlsen Rhea 0-ute
1.00 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 5:e
Sara Snabb Argos 0-10
1.00 m Ridsportallsv div 3 omg 1
Pernilla Ramström Leya 0-4
Gabriella Johansson Walenka 4-8
Pernilla Wallentin Helena de Beauty 0-0
Elin L Östlund Rhea 0-0
Laget slutade på 0-4 fel vilket innebar en 1:a plats av 14 lag!
 
Värmdö Ridklubb 13 sept häst regional
1.15 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 2:a
Elin L Östlund Lincon 0-0 3:e
1.25 m
Elin L Östlund Lincon 14
1.30 m
Elin L Östlund Coconut utgick
 
Rastaborgs Ridklubb 7 sept ponny lokal
Lätt C clear round
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0 rosett
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0 rosett
Matilda Linnerstam Ran 0 rosett
Madeleine C Appelqvist Aston 0 rosett
Fredrika Matell Yrsa 0 rosett
Hilda Lindberg Vesta 4-0
Kat D
Elin Carlsen Cross 4-4
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1
Linnea Hallongren Sigyn 0-ute
Hilda Lindberg Vesta 0-0
Madeleine C Appelqvist Aston 0-4
Matilda Linnerstam Ikaros 4-0
Laget slutade på 0-4 fel vilket innebar en 1:a plats av 12 lag!
 
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 30 aug häst lokal/regional
0.95 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 2:a
Sara Snabb Argos 0-4
Sara Snabb Helena de Beauty 0-4
1.00 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 2:a
Sara Snabb Helena de Beauty 4
Sara Snabb Argos 12
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 1:a
Elin L Östlund Lincon 0-4
1.20 m
Elin L Östlund Lincon 4
Elin L Östlund Coconut 8
 
Sundbyholm Horse Center Ryttarförening 23-27 juli häst regional
23 juli
1.10 m bed A
Elin L Östlund Lincon 0 rosett
Elin L Östlund Argos 0 rosett
Elin L Östlund Coconut 8
24 juli
1.10 m Riksmästerskap kval 1
Elin L Östlund Lincon 4
Elin L Östlund Argos 10
1.20 m Riksmästerskap kval 1
Elin L Östlund Coconut 8
25 juli
1.10 m Riksmästerskap kval 2
Elin L Östlund Lincon 0-4 5:e
Elin L Östlund Argos 9
1.20 m Riksmästerskap kval 2
Elin L Östlund Coconut 4 12:e
26 juli
1.10 m
Elin L Östlund Argos 4
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 0-4 7:e
27 juli
1.10 m Riksmästerskap final
Elin L Östlund Lincon 0-4
1.20 m Riksmästerskap final
Elin L Östlund Coconut 8
 
Edsbro Ryttarförening 12 juli häst regional
1.00 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
Elin L Östlund Leya 0-0 3:e
Elin L Östlund Argos 0-0 4:e
1.10 m
Elin L Östlund Lincon 0-0 1:a
Elin L Östlund Argos 0-0 2:a
Elin L Östlund Coconut 0-0 3:e
1.15 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 2:a
 
Djursholms Ridklubb 8 juni häst lokal
0.95 m
Helene Folke Helena de Beauty 0-0 8:e
Gabriella Johansson Walenka 0-4
Elin L Östlund Caramba 0-4
Pernilla Ramström Leya 8
Elin L Östlund Argos ute
Elin Carlsen Esmeralda ute
1.00 m
Elin L Östlund Argos 0-0 1:a
Elin L Östlund Caramba 4
1.00 m lektionshästmästerskap
JR/YR
Gabriella Johansson Walenka 0-4 1:a
Pernilla Ramström Leya 0-4 3:e
Elin Carlsen Esmeralda 21
SR
Helene Folke Helena de Beauty ute
 
Jump Club 31 maj häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0-4 8:e
Elin L Östlund Rhea 4
1.15 m
Elin L Östlund Rhea 4
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 12
 
Hufvudsta Ridklubb 25 maj ponny lokal
Lätt D+
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0-0
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0
Moa Adolfsson Yrsa 0-0
Viveca Höglund Vesta 0-ute
Fredrika Matell Ran 6
Avd B
Madeleine C Appelqvist Bellona 0 rosett
Kat D
Elin Carlsen Cross 4
Jonathan Pelo Refill ute
Saga Folke Vanadis ute
Avd B
Sara Snabb Choise 0 rosett
Lätt C
Kat C
Avd B
Madeleine C Appelqvist Bellona 8
Kat D
Avd B
Sara Snabb Choise 4
Lätt C lektionsponnymästerskap
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0-20
Kat C
Madeleine C Appelqvist Aston 0-0 3:e
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0
Jonathan Pelo Aston 0-0
Fredrika Matell Ran 0-ute
Viveca Höglund Vesta 4
Moa Adolfsson Yrsa 8
Kat D
Elin Carlsen Cross 12
Saga Folke Vanadis ute
 
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 11 maj ponny lokal
Lätt D+
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0-0 3:e
Kat C
Matilda Linnerstam Ikaros 0-0 4:e
Jonathan Pelo Aston 0-0
Viveca Höglund Vesta 0-0
Moa Adolfsson Yrsa 0-4
Viveca Höglund Ran 0-4
Avd B
Madeleine C Appelqvist Bellona 0 rosett
Kat D
Annaclara Häggström Refill 0-0 7:e
Saga Folke Vanadis 0-16
Elin Carlsen Cross 13
Annaclara Häggström Gina ute
Hilda Lindberg Gina ute
Fredrika Matell Refill ute
Avd B
Sara Snabb Choise 15
Lätt C
Kat B
Linnea Hallongren Sigyn 0-0 2:a
Kat C
Jonathan Pelo Aston 0-0 3:e
Hilda Lindberg Vesta 0-0
Moa Adolfsson Yrsa 0-0
Matilda Linnerstam Ikaros 0-ute
Fredrika Matell Ran 4
Avd B
Madeleine C Appelqvist Bellona 8
Kat D
Elin Carlsen Cross 0-ute
Saga Folke Vanadis 4
Avd B
Sara Snabb Choise 4
 
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 10 maj häst lokal
0.95 m
Pernilla Wallentin Rhea 0-0 1:a
Pernilla Ramström Leya 0-0 3:e
Elin L Östlund Caramba 0-0 5:e
Elin L Östlund Argos 0-4
Gabriella Johansson Walenka 0-ute
Sara Snabb Helena de Beauty 10
Avd B
Sara Snabb Ceres 0 rosett
Sara Snabb Cura ute
Pernilla Wallentin Cynthia ute
Pernilla Wallentin Blid ute
Elin L Östlund Castor ute
1.00 m
Elin L Östlund Caramba 0-0 1:a
Pernilla Wallentin Rhea 0-0 3:e
Sara Snabb Helena de Beauty 0-0
Elin L Östlund Argos 0-4
Pernilla Ramström Leya 0-6
Gabriella Johansson Walenka ute
Avd B
Sara Snabb Ceres 0 rosett
Pernilla Wallentin Blid 4
 
Märsta Ridklubb 4 maj häst regional
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 4
1.30 m
Elin L Östlund Coconut 12
 
Årsta Runsten Sportryttare 27 april häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Rhea 0-0 1:a
1.10 m
Elin L Östlund Rhea 0-0 1:a
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 1:a
 
Sollentuna Ridklubb 13 april häst lokal
0.95 m
Elin L Östlund Argos 0-0 1:a
Pernilla Ramström Leya 0-0 5:e
Gabriella Johansson Walenka 0-0 6:e
Elin L Östlund Caramba 0-0 8:e
Sara Snabb Helena de Beauty 4
1.00 m
Pernilla Ramström Leya 0-0 6:e
Elin L Östlund Caramba 0-0 13:e
Sara Snabb Helena de Beauty 0-0 14:e
Elin L Östlund Argos 0-4
Gabriella Johansson Walenka 8
 
Södertälje Ridklubb 30 mars Pay and Jump
0.60 m
Jonathan Pelo Tulle 0
Linnea Hallongren Tulle 0
0.70 m
Hilda Lindberg Vesta 0
Viveca Höglund Vesta 0
Moa Adolfsson Yrsa 0
Vilma Törnqvist Yrsa 0
Fredrika Matell Ran 0
Anna Westberg Ran 0
Madeleine Carlsson Appelqvist Aston 0
Fredrika Matell Aston 0
Matilda Linnerstam Ikaros 0
Madeleine Carlsson Appelqvist Cross 12-0
Matilda Linnerstam Cross 0
Annaclara Häggström Gina 0
Hilda Lindberg Gina 0
Jonathan Pelo Refill 0
Ellen Lindberg Refill 0
Annaclara Häggström Ilos 0
Saga Folke Vanadis 0
Matilda Backéus Rinda 0
Caroline Hagbergh Rinda 0
0.80 m
Saga Folke Vanadis 0
 
Botkyrka Ridsällskap 23 mars häst lokal/regional
1.10 m
Elin L Östlund Argos 13
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 0 1:a
1.30 m
Elin L Östlund Coconut 4
 
Botkyrka Ridsällskap 22 mars häst lokal
0.90 m
Sara Snabb Helena de Beauty 0 rosett
Elin L Östlund Caramba 0 rosett
Gabriella Johansson Walenka 0 rosett
Pernilla Ramström Leya 4
1.00 m
Gabriella Johansson Walenka 0-0 2:a
Pernilla Ramström Leya 0-0 4:e
Sara Snabb Helena de Beauty 0-0
Elin L Östlund Caramba 4
Elin L Östlund Argos 8
 
Södertälje Ridklubb 15 mars häst regional
1.10 m
Elin L Östlund Argos 0-0 11:e
Elin L Östlund Coconut 0-4
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 4
 
Lurbo Ridklubb 2 mars häst lokal/regional
1.00 m
Elin L Östlund Argos 0-0 1:a
Pernilla Wallentin Arete 4
Pernilla Wallentin Walenka 4
Elin L Östlund Caramba 8
1.10 m
Elin L Östlund Argos 0-0 3:e
Elin L Östlund Coconut 0-0 5:e
Pernilla Wallentin Walenka 0-4
 
Lurbo Ridklubb 1 feb häst lokal/regional
1.00 m
Elin L Östlund Argos 0-0 2:a
Pernilla Wallentin Arete 0-0 5:e
Pernilla Wallentin Walenka 4
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 1:a
Elin L Östlund Argos 0-0
Pernilla Wallentin Walenka 8
1.20 m
Elin L Östlund Coconut 0-0 13:e
 
Södertälje Ridklubb 19 jan Pay and Jump
0.70 m
Saga Folke Vanadis ute-4
0.80 m
Saga Folke Vanadis 0
0.90 m
Sara Snabb Helena de Beauty 0
1.00 m
Pernilla Wallentin Walenka 0
Elin L Östlund Argos 0
Sara Snabb Helena de Beauty 4
Pernilla Wallentin Arete ute-4
1.10 m
Elin L Östlund Coconut 0
 

Resultat 2013

Ännu äldre resultat hittas i resultatarkivet