Resultat från lokala och regionala tävlingar 2004
Gustavsbergs Ryttarsällskap 31 okt ponny lokal med Ponnyallsv div 2 final
Lätt C
kat B
Malin Öhlin - Pontius 0-0
Malin Öhlin - Saga 0-0
IdaMarie Brandt - Sigyn 0-0
kat C
Angelica Wassberg - Twiggy 0-0
Linda Bragnum - Ikaros 0-0
Therese Ek - Tyche 0-0
KarlHugo Brandt - Aston 0-0
Therese Ek - Ran 0-ute
kat D
Karin Öhman - Refill 0-0 8:e
Anna Öhman - Ilos 4
Anna Öhman - Comet 20
Lätt B Ponnyallsv div 2 final
Lag 1
Malin Öhlin - Pontius 0
IdaMarie Brandt - Sigyn 9
Angelica Wassberg - Twiggy 4
Linda Bragnum - Ikaros 0
Summa: 4 fel 5:e plats
Lag 2
Malin Öhlin - Saga 4
KarlHugo Brandt - Aston ute
Therese Ek - Tyche 8
Karin Öhman - Refill 16
Summa: 28 fel 16:e plats
Stockholms Fältrittklubb 24 okt ponny regional med Lag-DM
Lätt C
kat B
Malin Öhlin - Saga 4
Malin Öhlin - Pontius 4
kat C
Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a
Angelica Wassberg - Twiggy 0-4
kat D
Anna Öhman - Ilos 0-0 1:a
Karin Öhman - Refill 4
Anna Öhman - Comet 4
Lätt B Lag-DM
Malin Öhlin - Pontius 4
Linda Bragnum - Ikaros 0
Angelica Wassberg - Twiggy 4
Anna Öhman - Ilos ute
Summa: 8 fel
Vallentuna Ridklubb 23 okt häst regional
1.00 m
Elin Lindgren - Latona 0-0 1:a
1.10 m
Elin Lindgren - Latona 0 6:e
Knivstaortens Ryttarklubb 9 okt häst lokal 1.00 m Elin Lindgren - Latona 0-0 1:a Pernilla Wallentin - Klio 0-0 2:a Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 5:e Malin Nilsson - Loco 0-4 8:e Elin Lindgren - Rut 0-utg 1.10 m Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 6:e Elin Lindgren - Latona 4 Pernilla Wallentin - Klio 4 Elin Lindgren - Rut ute Malin Nilsson - Loco ute
Sorunda Ridklubb 26 sept ponny lokal med Ponnyallsv div 2 omg 2 Lätt C kat B Madeleine Magnusson - Saga 0-0 IdaMarie Brandt - Sigyn 0-4 Caroline Skoog - Pontius 0-ute
kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a Malin Öhlin - Ran 0-0 6:e Angelica Wassberg - Twiggy 0-4 Therese Ek - Tyche 12 KarlHugo Brandt - Aston 12
kat D Rebecka Fransson - Katla 0-0 9:e Anna Öhman - Ilos 0-0 11:e Lovisa Jöhnk - Refill 4 Anna Öhman - Comet ute pga omkullridn
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 2 Lag 1 Caroline Skoog - Pontius 0-13 Angelica Wassberg - Twiggy 4-0 Linda Bragnum - Ikaros 0-0 Anna Öhman - Ilos 0-0 Summa: 0-0 1:a plats
Lag 2 IdaMarie Brandt - Sigyn 0 Madeleine Magnusson - Saga 4 Malin Öhlin - Ran 4 Rebecka Fransson - Katla 12 Summa: 8 fel 16:e plats
Lag 1 kom på 2:a plats och Lag 2 kom på 9:e plats efter två omgångar. Det betyder att båda lagen får vara med i finalen den 31 oktober i Gustavsberg!
Hufvudsta Ridklubb 25 sept häst lokal 0.90 m Elin Lindgren - Rut 0-0 2:a Karin Öhman - Isabella N 0-0 5:e Caroline Wallebo - Klio 0-0 8:e Pernilla Wallentin - Terre de Feu 18 Denice Svensson - Canton ute pga fel väg 1.00 m Elin Lindgren - Rut 0-0 1:a Denice Svensson - Canton 0-0 Karin Öhman - Isabella N 0-4 Pernilla Wallentin - Terre de Feu 8 Caroline Wallebo - Klio ute pga fel väg
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 19 sept ponny lokal Lätt D kat B Caroline Skoog - Pontius 0-0 3:e Madeleine Magnusson - Saga 0-0
kat C KarlHugo Brandt - Aston 0-0 1:a IdaMarie Brandt - Ran 0-0 2:a Malin Öhlin - Aston 0-4 Rebecka Fransson - Ran 0-ute Therese Ek - Tyche 4
kat D Rebecka Persson - Katla 0-0 4:e Rebecka Persson - Refill 0-4 Lovisa Jöhnk - Katla 4 Anna Öhman - Comet 4 Lovisa Jöhnk - Refill 4 avd B: Elin Lindgren - Mandy 4
Lätt C kat B Malin Öhlin - Saga 0-0 2:a Caroline Skoog - Pontius 0-0 4:e IdaMarie Brandt - Pontius 0-0 Madeleine Magnusson - Saga 0-0
kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 3:e Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 5:e Rebecka Fransson - Ran 0-4 Therese Ek - Tyche 4 KarlHugo Brandt - Aston 4
kat D Erika Bergström - Ilos 0-0 2:a Anna Öhman - Comet 0-0 4:e avd B: Elin Lindgren - Mandy 4
Lätt B kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 1:a Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 3:e
kat D Erika Bergström - Ilos ute
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 18 sept häst lokal 0.90 m Malin Nilsson - Habor 0-4 10:e Karin Öhman - Isabella N 8 Elin Lindgren - Leto 16 Denice Svensson - Canton ute 1.00 m Elin Lindgren - Latona 0-0 1:a Pernilla Wallentin - Klio 0-0 3:e Elin Lindgren - Leto 4 Denice Svensson - Canton 4 Karin Öhman - Isabella N 18 Malin Nilsson - Habor ute 1.10 m Elin Lindgren - Latona 0-0 1:a Pernilla Wallentin - Klio 8
Färingsö Rididrott 5 sept ponny lokal med Ponnyallsv div 2 omg 1 Lätt C kat B Malin Öhlin - Saga 0-0 IdaMarie Brandt - Pontius 0-0 Caroline Skoog - Pontius 0-0 Madeleine Magnusson - Saga 0-0 IdaMarie Brandt - Sigyn 4 Johanna Waldheim - Sigyn 4
kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a Malin Öhlin - Ran 0-0 3:e Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 5:e Julia Åkerlund - Ran 0-0 7:e KarlHugo Brandt - Aston 12 Therese Ek - Tyche ute
kat D Erika Bergström - Ilos 0-0 2:a Caroline Wallebo - Refill 0-0 6:e Rebecka Fransson - Katla 0-0 7:e Anna Öhman - Comet 0-0 10:e Erika Bergström - Comet 0-8 Therese Ek - Hymer 4 Charlotte Jungner - Refill 8 Lovisa Jöhnk - Katla ute Rebecka Persson - Svarten ute
avd B: Elin Lindgren - Mandy 4 Pernilla Wallentin - Pricken 4
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1 Lag 1 Malin Öhlin - Saga 0-0 Therese Ek - Ran 0-4 Linda Bragnum - Ikaros 0-0 Erika Bergström - Ilos 0-0 Summa: 0-0 4:e plats
Lag 2 Caroline Skoog - Pontius 0-ute IdaMarie Brandt - Sigyn 0-0 Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 Rebecka Fransson - Refill 4-4 Summa: 0-4 5:e plats
Fullständiga resultat från tävlingen
Frötuna Ryttarförening 29 aug häst lokal 0.90 m Elin Lindgren - Latona 0-0 3:e Elin Lindgren - Rut 0-4 1.00 m Elin Lindgren - Latona 4 Elin Lindgren - Rut 34
Sorunda Ridklubb 31 maj häst lokal med final i Ridsportallsv div 2 1.00 m Angelica Wassberg - Klio 0-0 9:e Jessica Dahlqvist - Habor 0-4 Johanna Öhlin - Latona 4 Malin Nilsson - Loco 4 Pernilla Wallentin - Isabella N 4 Anna Westin - Juno 4 Elin Lindgren - Keila 8 Elin Lindgren - Kato ute 1.10 m Jessica Dahlqvist - Habor ute 1.00/1.10 m Final Ridsportallsv div 2 Angelica Wassberg - Klio 0-0 Elin Lindgren - Latona 0-0 Malin Nilsson - Loco 12-16 Pernilla Wallentin - Isabella N 0-4 Laget slutade på 3:e plats (av 12 lag i finalen)
Mälaröarnas Ridklubb 22 maj häst lokal 0.90 m Elin Lindgren - Leto 0-0 3:e Malin Öhlin - Latona 0-0 4:e Malin Nilsson - Loco 0-0 5:e Lina Dahlbäck - Ide 0-0 6:e Therese Ek - Klio 0-0 7:e Karin Öhman - Isabella N 0-0 8:e Caroline Falkhorn - Klio 0-0 Fatima Sjöberg - Latona 0-0 Johanna Öhlin - Loco 4 Denice Svensson - Canton 4 Jessica Dahlqvist - Habor 4 Caroline Wallebo - Isabella N 12 Elin Lindgren - Rut ute 1.00 m Jessica Dahlqvist - Habor 0-0 3:e Elin Lindgren - Leto 0-0 6:e Karin Öhman - Isabella N 0-0 Denice Svensson - Canton 0-0 Fatima Sjöberg - Latona 0-4 Malin Nilsson - Loco 4 Caroline Falkhorn - Klio 12
Mälaröarnas Ridklubb 21 maj ponny lokal Lätt D kat B Therese Ek - Pontius 0-0 3:e Caroline Skoog - Pontius 0-0 Malin Öhlin - Sigyn 0-0 Madeleine Magnusson - Sigyn 0-0 Rebecka Persson - Saga 0-0 Ida-Marie Brandt - Saga ute kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a Lina Dahlbäck - Ran 0-0 3:e Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 4:e Johanna Öhlin - Tyche 0-4 Karl-Hugo Brandt - Aston 12 kat D Erika Bergström - Ilos 0-0 3:e Agnes Granered - Refill 0-0 6:e Lovisa Jöhnk - Katla 0-0 Anna Öhman - Comet ute Anna Sjöstedt - Pricken ute Lätt C kat B Malin Öhlin - Sigyn 0-0 3:e Therese Ek - Pontius 0-0 Ida-Marie Brandt - Saga 12 kat C Johanna Öhlin - Tyche 0-0 Linda Bragnum - Ikaros 0-0 Angelica Wassberg - Twiggy 0-0 Lina Dahlbäck - Ran 0-4 Karl-Hugo Brandt - Aston 0-4 kat D Erika Bergström - Ilos 0-4 Agnes Granered - Refill 8 Lovisa Jöhnk - Katla 8 Anna Öhman - Comet ute Anna Sjöstedt - Pricken ute
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 15 maj häst regional 1.00 m Elin Lindgren - Keila 0-0 1:a Anna Westin - Juno 0-0 4:e Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 Elin Lindgren - Rut ute 1.10 m Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 19:e Elin Lindgren - Keila 4 Anna Westin - Juno 4
Hufvudsta Ridklubb 9 maj häst lokal med Ridsportallsv div 2 omg 3 1.00 m Elin Lindgren - Keila 0-0 1:a Elin Lindgren - Rut 0-0 5:e Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 8:e Malin Nilsson - Loco 0-0 10:e Jessica Dahlqvist - Habor 0-0 11:e Anna Westin - Juno 0-0 Johanna Öhlin - Latona 4 Erika Bergström - Klio 0-4 1.10 m Jessica Dahlqvist - Habor 4 Malin Nilsson - Loco 8 1.00/1.10 m med Ridsportallsv div 2 omg 3 Johanna Öhlin - Latona 8-0 Anna Westin - Juno 0-0 Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 Elin Lindgren - Keila 0-0 Laget slutade på 2:a plats i dagens omgång och på 4:e plats totalt. Nu återstår finalen 31 maj!
Hufvudsta Ridklubb 8 maj ponny lokal med Stockholmsmästerskap för lektionsponnyer Lätt C kat B Lina Dahlbäck - Saga 0-0 4:e Malin Öhlin - Sigyn 0-0 Therese Ek - Pontius 0-0 kat C Ida-Marie Brandt - Ran 0-0 Johanna Öhlin - Tyche 0-0 kat D Agnes Granered - Refill 0-0 3:e Erika Bergström - Ilos 0-0 4:e Lovisa Jöhnk - Katla 4 Anna Öhman - Svarten 4 Lätt C Stockholmsmästerskap för lektionsponnyer kat B Lina Dahlbäck - Saga 0-0 2:a Malin Öhlin - Sigyn 0-0 Ida-Marie Brandt - Pontius 0-0 kat C Therese Ek - Ran 0-0 1:a Johanna Öhlin - Tyche 0-0 2:a kat D Erika Bergström - Ilos 0-4 6:e Agnes Granered - Refill 0-4 7:e Lovisa Jöhnk - Katla 4 Anna Öhman - Svarten ute Färingsö Rididrott segrade dessutom i lagmästerskapet där de tre bästa individuella resultaten räknas!
Färingsö Rididrott 1 maj häst lokal med Ridsportallsv div 2 omg 2 1.00 m Elin Lindgren - Keila 0-0 1:a Elin Lindgren - Rut 0-0 2:a Cathrine Fredriksson - Lea 0-0 3:e Jenny Fredriksson - New La-Zilla 0-0 4:e Anna Westin - Juno 0-0 5:e Jessica Dahlqvist - Habor 0-0 6:e Johanna Öhlin - Latona 0-0 8:e Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 9:e Denice Svensson - Canton 0-0 Angelica Wassberg - Klio 0-4 Malin Nilsson - Loco 4 Cathrine Fredriksson - Kato 4 1.10 m Malin Nilsson - Loco 0-0 5:e Jenny Fredriksson - New La-Zilla 0-0 6:e Jessica Dahlqvist - Habor 0-0 7:e 1.00/1.10 m med Ridsportallsv div 2 omg 2 Johanna Öhlin - Latona 0-4 Anna Westin - Juno 0-0 Pernilla Wallentin - Isabella N 0-4 Elin Lindgren - Keila 0-7 Laget slutade på 3:e plats.
Fullständiga resultat från tävlingen
Färingsö Rididrott 30 april ponny & häst lokal
Fullständiga resultat från tävlingen
Resultat från Mälarömästerskapen i käpphästhoppning
Väsby Ridklubb 4 april häst lokal 1.00 m Cathrine Fredriksson - Kato 0-0 3:e Fatima Sjöberg - Latona 0-4 Jessica Dahlqvist - Habor 0-ute Pernilla Wallentin - Terre de Feu 4 Karin Öhman - Isabella N 4 Elin Lindgren - Leto 8 Denice Svensson - Canton ute
Botkyrka Ridsällskap 28 mars häst lokal 1.00 m Anna Westin - Latona 0-0 2:a Elin Lindgren - Rut 0-0 5:e Cathrine Fredriksson - Kato 4 Elin Lindgren - Leto 4 Jessica Dahlqvist - Habor 4 Karin Öhman - Isabella N ute 1.00 m Karin Öhman - Isabella N 0-0 17:e Cathrine Fredriksson - Kato 0-4 Elin Lindgren - Leto 0-4 Anna Westin - Latona 4 Elin Lindgren - Rut 4 Jessica Dahlqvist - Habor ute
Södertörn Ryttarcenter Tävlingsklubb 20 mars häst lokal med Ridsportallsv div 2 omg 1 1.00 m Cathrine Fredriksson - Kato 0-0 1:a Elin Lindgren - Rut 0-0 2:a Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 10:e Anna Westin - Juno 0-0 11:e Angelica Wassberg - Klio 0-0 13:e Johanna Öhlin - Latona 0-4 Malin Nilsson - Loco 0-8 1.10 m Malin Nilsson - Loco 0-4 1.00/1.10 m med Ridsportallsv div 2 omg 1 Angelica Wassberg - Klio 0 Anna Westin - Latona 4 Cathrine Fredriksson - Kato ute Elin Lindgren - Rut ute Laget slutade på 11:e plats.
Sollentuna Ridklubb 14 mars häst regional 1.00 m Jenny Fredrikson - New La-Zilla 0-0 1:a Elin Lindgren - Latona 0-0 4:e Pernilla Wallentin - Isabella N 0-8 Elin Lindgren - Rut 0-ute Pernilla Wallentin - Klio 4 Malin Nilsson - Loco 4 Cathrine Fredriksson - Kato ute 1.10 m Pernilla Wallentin - Klio 0-8 25:e Elin Lindgren - Latona 4 Elin Lindgren - Rut 4 Pernilla Wallentin - Isabella N 4 Cathrine Fredriksson - Kato 8 Malin Nilsson - Loco 16 Jenny Fredrikson - New La-Zilla ute
Sollentuna Ridklubb 13 mars ponny lokal Lätt D kat B Lina Dahlbäck - Saga 0-0 2:a Malin Öhlin - Sigyn 0-0 3:e Malin Öhlin - Pontius 0-0 5:e Therese Ek - Pontius 0-0 Ida-Marie Brandt - Saga 0-0 kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a Karl-Hugo Brandt - Ran 0-0 6:e Rebecka Fransson - Ran 4 Johanna Öhlin - Tyche 4 kat D Erika Bergström - Ilos 0-0 1:a Rebecka Fransson - Katla 0-0 3:e Agnes Granered - Refill 0-0 7:e Lovisa Jöhnk - Katla 0-0 Lovisa Jöhnk - Svarten 0-0 Anna Öhman - Svarten 4 Lätt C kat B Lina Dahlbäck - Sigyn 0-0 6:e Therese Ek - Pontius 0-4 Malin Öhlin - Sigyn 4 Ida-Marie Brandt - Saga 4 kat C Karl-Hugo Brandt - Ran 0-0 5:e Linda Bragnum - Ikaros 4 Angelica Wassberg - Twiggy 4 Johanna Öhlin - Tyche 4 kat D Erika Bergström - Ilos 0-0 1:a Anna Öhman - Katla 4 Agnes Granered - Refill 8 Lovisa Jöhnk - Svarten 26 Lätt B kat C Linda Bragnum - Ikaros 4 Angelica Wassberg - Twiggy 8 Johanna Öhlin - Tyche 12 kat D Erika Bergström - Ilos 0-4 3:e
Stockholms Fältrittklubb 4 jan häst regional 1.00 m Elin Lindgren - Keila 0-0 2:a Pernilla Wallentin - Isabella N 0-0 4:e Jenny Fredriksson - New La-Zilla 0-4 Elin Lindgren - Rut 8 1.10 m Elin Lindgren - Keila 0-0 5:e Jenny Fredriksson - New La-Zilla 0-4 8:e Pernilla Wallentin - Isabella N ute
Stockholms Fältrittklubb 3 jan ponny regional Lätt C kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 2:a Angelica Wassberg - Twiggy 4 Johanna Öhlin - Tyche 8 kat D Erika Bergström - Ilos 0-4 Lätt B kat C Linda Bragnum - Ikaros 0-0 Johanna Öhlin - Tyche 8 Angelica Wassberg - Twiggy 0+ute kat D Erika Bergström - Ilos ute
|