Färingsö Ridskola
Senast ändrad: 10 Jan 2024 av Elin L Östlund

Resultat 7 september 2003


Klass 2A Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2B Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2B Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Klass 2C Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2C Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Klass 2D Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Klass 2D Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Klass 1 Hoppning Lätt C, BED A:1a, Ponnyallsvenskan div 2 omg 1


Klass 2A Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 MATILDA TRANELL, Rastaborgs RKDOLLAR AF FRIHETEN 0 + 0 28.24
2 ALICE JOHANSSON, Rastaborgs RKISHMIRA R.D. HOEFFUte
2 SAGA FILIPSSON, Rastaborgs RKGULLIVERUte



Klass 2B Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 FILIPPA ERIKSSON, Södertälje RKHUGO 0 + 0 15.02
* 2 JESSICA BACKSELL, Gustavsbergs RSELLIOT GOLD 0 + 0 17.11
* 3 LINNEA RING, Rastaborgs RKCHIVAS 0 + 0 18.23
* 4 INA INBORR, Siggesta RLADY LUKAS 0 + 0 18.47
5 MICHELLE WIKSTRÖM, Sorunda RKBONA FIDE RW 83 0 + 0 18.52
6 THERESE EK, Färingsö RididrottNEFELE 0 + 0 19.78
7 JOHANNA JUNEL, för. Grödinge RVIDEFIX 0 + 0 20.16
8 ASTRID SKOGH, Gladö RSALLADIN 0 + 0 20.48
9 LINA DAHLBÄCK, Färingsö RididrottSAGA 0 + 0 20.84
10 MALIN ÖHLIN, Färingsö RididrottPONTIUS 0 + 0 23.02
11 PATRICIA BERGLUND, Gladö RSCASPER 0 + 0 25.52
12 RAGNA ZAAR, Gustavsbergs RSLINKSBURY REPLICA 0 + 4 22.82
13 ANGELICA LARSSON, för. Grödinge RVESMERALDA 0 + 25 43.33
14 EMELIE JONSSON, Gladö RSTANGO 4 65.2
15 JESSICA WESTERBERG, Årsta SportRRENOUte
15 SARA LINDBERG, Södertälje RKNINIANEUte



Klass 2B Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFel
* 1 LINA DAHLBÄCK, Färingsö RididrottSIGYN 0 54.1



Klass 2C Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 IDA FREDRIKSSON, Stockholms FRKWINDY 0 + 0 13.37
* 2 ERIKA BERGSTRÖM, Färingsö RididrottIKAROS 0 + 0 16.02
* 3 SANDRA HAGLUND, Södertälje RKALEXI 0 + 0 16.27
* 4 LOUISE JÄRLUND, Rastaborgs RKDENNIS 0 + 0 16.38
* 5 SOFIE BURMAN, Södertälje RKDOLLAR 0 + 0 16.57
* 6 ELLEN ANDERSEN, Siggesta RAUGHAMORE SUMMER BREEZE 0 + 0 17.09
* 7 VICTORIA RING, Rastaborgs RKE T STARMAN 0 + 0 17.74
* 8 JULIA GRÖNSTEDT, Bromma RKAJJA 0 + 0 18.73
* 9 LOVISA DAHLSTRÖM, Bromma RKDOMINO 0 + 0 18.79
* 10 SOFIE LIDÉN, Sorunda RKOLIVIA 0 + 0 18.84
* 11 EMMA LINDEBERG, Botkyrka RSFARIN 0 + 0 18.96
* 12 MALIN PETTERSSON, Sjövillans RidsklubbCORDO 0 + 0 19.45
13 JOSEPHINE CLARK, Bromma RKCRUELLA 0 + 0 19.55
14 INGRID WALDHEIM, Färingsö RididrottIM 0 + 0 19.69
15 HANNA WALLBOM, Siggesta RFRAKE 0 + 0 19.75
16 PIM KARLSTRÖM, Bornsjö RFAQUA 0 + 0 20.3
17 ISABELLA SVENSSONRISSANEN, Siggesta RNAICY 0 + 0 21.29
18 SARA NILSSON, Södertälje RKMAJA 0 + 0 21.39
18 ELSA KUGELBERG, Sjövillans RidsklubbTAIGANS PELE 0 + 0 21.39
20 ERIKA ERIKSSON, Gladö RSBARBIE 0 + 0 22.48
21 SOFIE BERGLUND, Södertälje RKBONERA ROSSO 0 + 4 15.12
22 ANDREA LINANDERMARCO 0 + 4 18.23
23 NATHALIE LINDQVIST, Botkyrka RSASK 0 + 4 18.36
24 SABINA JANGLÖV, Ekeby Rid & KSKEWIN RC 85 0 + 4 19.5
25 JOHANNA ÖHLIN, Färingsö RididrottTYCHE 0 + 4 19.61
26 LINDA BRAGNUM, Färingsö RididrottRAN 0 + 4 19.79
27 JULIA ÅKERLUND, Färingsö RididrottIM 0 + 4 22.75
28 CHRISTINE LINDSTRÖM, för. Grödinge RVSHV STELLA LIGHT 0 + 8 21.93
29 NADINE CORRODI, för. Grödinge RVTRULSAN 0 + Ute
29 BEATRICE GUSTAFSSON, Sorunda RKMICLAS SCARLET 0 + Ute
29 JOSEFINE KARLSSON, Bornsjö RFMOZART II 0 + Ute
29 EMELIE PORSARP, för. Grödinge RVGRÅNA 0 + Ute
29 JULIA ÅKERLUND, Färingsö RididrottGLIPPER 0 + Ute
34 ANNA SJÖSTEDT, Färingsö RididrottTWIGGY 4 46.4
35 LINDA NORDGREN, Bornsjö RFTEX MIDNIGHT COWBOY 4 52.13
36 THILDA ANDERSSON ECKERS, Ekeby Rid & KSCOSMOS 4 54.31
37 SARA INBORR, Siggesta RSMEDHULTS SAFIR 4 54.34
38 IDA ANDERSSON ECKERS, Ekeby Rid & KSRIKO 4 56.28
39 MELANIE DOROGUIDENIS, Botkyrka RSGRYTÅSA KASK 4 63.53
40 REBECKA FRANSSON, Färingsö RididrottGLIPPER 4 73.42
41 GRETA GRANHOLM, Gustavsbergs RSKIDUte
41 LINA GUSTAVSSON, Nynäshamns RKPLUTOUte
41 SARA CARLSSON, Södertälje RKCANICULAUte
41 REBECCA LAGIN, Gustavsbergs RSLOTUZUte
41 YANNA CARLZON, Gustavsbergs RSSPIROUUte
41 MALIN FREDRIKSSON, Stockholms FRKFEUILLE DE TULIPEUte
41 EMMA LARSSON, Stockholms FRKBRIPAMA BEAMUte



Klass 2C Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 KAJSA DAHLBERG, Siggesta RTIN-TIN 0 56.3
2 REBECCA LAGIN, Gustavsbergs RSMELEXAUte



Klass 2D Hoppning Lätt C, AVD. A, BED A0+A0 två faser (A:1c)
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 JESSICA DAHLQVIST, Färingsö RididrottKATLA 0 + 0 17.63
* 2 MADELEINE HÅGEMO, Stockholms FRKTAJPAS HELGE BROWN 0 + 0 18.33
* 3 ANNA ÖHMAN, Färingsö RididrottLIN 0 + 0 18.57
* 4 DENISE LUXENBURG STUIFBERGEN, Siggesta ROLIVETTI MB 0 + 0 20.53
* 5 MARIELLE BROBERG, Stockholms FRKKING´S MAGIC POWER 0 + 0 20.55
* 6 JESSICA NÄSLUND, Nynäshamns RKTESSIE 0 + 0 22.37
* 7 MARIA BERGGREN, Årsta SportRHICKORY 0 + 0 23.06
* 8 ANNA PALMER, Sjövillans RidsklubbHAGENS TOOREEN 0 + 0 23.7
* 9 EMELIE WESTERMARK, för. Grödinge RVDIMMANS PARENTHESE 0 + 4 16.78
* 10 MARLENE HOFFMAN, Stockholms FRKPOSEIDON 0 + 4 18.55
* 11 ANNA GRIP ELFVENGREN, Årsta SportRVIC´S PONTUS 0 + 4 19.07
12 ISABEL ELFVING, Siggesta RFELICIA 0 + 4 19.29
13 AMANDA ANDERSSON, Nynäshamns RKKILLBERRY 0 + 4 22.7
14 CAROLINE WALLEBO, Färingsö RididrottLANGMARKSGAARDS ERLANDO 0 + 4 22.91
15 LINDA ELLNEFJÄRD, Botkyrka RSGOLDEN VICTORY 0 + 8 19.71
16 ANGELICA SJELIN, Sorunda RKBROLÖTENS NUGGETS 0 + 15 37.47
17 KARIN ÖHMAN, Färingsö RididrottMINOS 0 + 15 37.83
18 DENICE SVENSSON, Färingsö RididrottMINOS 0 + 26 41.72
19 ANNA SJÖSTEDT, Färingsö RididrottILOS 0 + Utg
20 LINNEA FORSS, Årsta SportRHAPPY MIDSUMMER 0 + Ute
20 LISA EKEGREN WINTHER, Bromma RKESTRELLA 0 + Ute
20 MALIN AHLBERG, Nynäshamns RKAMIGO 0 + Ute
23 MARTINA FREDHOLM, Rastaborgs RKDIAMOND DREAM 4 54.28
24 CAROLINE FALKHORN, Färingsö RididrottKATLA 4 59.88
25 SOFIE MALMSTRÖM, Botkyrka RSSÖRGÅRNS DINO 4 60.05
26 ÅSA ERIKSSON, Södertälje RKTOMAHAWK 4 61.86
27 DANIELLA LUNDH, Rastaborgs RKCHENET 4 62.86
28 FATIMA SJÖBERG, Färingsö RididrottLANGMARKSGAARDS ERLANDO 4 64.53
29 BILL PALMMAN, Gustavsbergs RSSEVEN UP 4 65.23
30 SANDRA JAKOBSSON, Stockholms FRKGOLDEN JOICE 4 71.17
31 MAYA HOPSTADIUS, Södertälje RKIVANHOE 4 72.43
32 YLVA CARLSSON, Siggesta RBIRK 4 74.08
33 SOFIE ROSENDAL, Siggesta RBIRK 4 74.47
34 ANNA FROST, Bornsjö RFSIMKA 4 75.11
35 JENNIFER BLAZQUES SEVILLA, Gustavsbergs RSSTEGSTEDGÅRDS MIDNIGHT 5 77.4
36 PERNILLA BESKOW, Gustavsbergs RSPORTELLO 7 79.84
37 ELIN ANANDER, Gustavsbergs RSCOMEDIA OX 27 91.06
38 NADINE LUXENBURG STUIFBERGEN, Siggesta RJASONUte
38 THERESIA DAHLSTRÖM, Rastaborgs RKBLACK BEAUTYUte
38 KRISTINA JACOBSON, Stockholms FRKCHUCKLEUte
38 EMMA GUDMUNDSÄTER, Botkyrka RSGYLLENEUte
38 CAMILLA ZETTERMAN, Sorunda RKSCHAGERUte



Klass 2D Hoppning Lätt C, AVD. B, BED A
Överdomare:Ninni Berndtson. Domare:Ingert Böhling. Banbyggare:Hanne Lindgren.
Plac.RyttareHästFelTid
* 1 MIKAELA STANGE, Gustavsbergs RSNAVAJO 0 57.89
* 1 AGNES GRANERED, Färingsö RididrottREFILL 0 50.98
3 MALIN BENGTSSON, Nynäshamns RKROBBIE WILLIAMS 4 60.86
4 CAROLINE SCHÖNNING, Sorunda RKVÄRENDS FABIAN 8 74.06