Färingsö Ridskola
Senast ändrad: 10 Jan 2024 av Elin L Östlund


Klass 1A+1B LÄTT D, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 ALVA HÄGER, Heby RFMUNSBORO THURLES 0 + 018.05
2 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RISIGYN 0 + 018.06
3 PERNILLA KRÅNGHED, Österhaninge RSJUMPING MY LADY 0 + 018.80
4 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RIPONTIUS 0 + 020.38
5 EMELIE ERIKSSON, Viggbyholms RKBENJAMIN 0 + 022.01
6 SANNA WRETMAN, Hallstaviks RFCONTAKT 0 + 022.35
7 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RISAGA 0 + 022.66
8 JENNY WRETMAN, Hallstaviks RFBELLAMI 0 + 023.33
9 AMANDA BENTERSTEN, Vallentuna RKSNOOPY 0 + 027.18
10 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RISAGA 0 + 416.19
11 KARIN TÖRNELL, Mälaröarnas RKEKBÄCKENS FIA 0 + Ute
12 LINNEA BRUHN, Sjövillans RKKULLTORPS XERXES 461.41


Klass 1B LÄTT D, AVD. B, BED A
Plac.RyttareHästFelTid
1 PERNILLA KRÅNGHED, Österhaninge RSLOVER BOY 470.67


Klass 1C LÄTT D, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 REBECKA FRANSSON, Färingsö RIIKAROS 0 + 019.12
2 SANDRA HAGLUND, Södertälje RKALEXI 0 + 020.52
3 MELINDA MÄÄTTÄ, Stockholms FRKÖSTRAHULTS ATTACK 0 + 020.78
4 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RIGLIPPER 0 + 021.19
5 FELICIA ÖSTBERG LARSSON, Färingsö RIRAN 0 + 021.26
6 ELIN CARLSSON, Hallstaviks RFFUTURE BOY 0 + 021.62
7 KATJA LINCESSOÖSTRÖM, Årsta SportRJUMPING GHOST 0 + 022.67
8 NATHALIE KULLENBERG, Sorunda RKÅSTRATORPS MINETTE 0 + 023.01
9 JONNA PERSSON, Gustavsbergs RSTOLSTOY BOBBY 0 + 023.11
10 JENNIFER EDBOM, Södertörn RyttarcentPEURIE 0 + 023.29
11 REBECKA FRANSSON, Färingsö RITWIGGY 0 + 429.83
12 LINNEA BRUHN, Sjövillans RKWINNETOU 0 + 1230.00
13 SARA ROBERTSSON, Högvretens RBAJAZZO 0 + Ute
14 SOFI HILLEBRANT, Färingsö RIRAN 449.70
15 ISABELLA NOREN, Österhaninge RSBLANCHA 459.75
16 JENNIFER FORSBERG, Högvretens RKEBNEKAJSAUte


Klass 1D LÄTT D, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 TOVE ERIKSSON, Trosa Vagnhärad RKKILKENNY SOCK'S 0 + 020.60
2 SARA HERNMARCK, Hägerneholms RKBELINA 0 + 021.60
3 SOFIE SÖDERBERG, Högvretens RTOUCH OF SOUBRETTE 0 + 021.87
4 CAROLINE SKOOG, Färingsö RIREFILL 0 + 021.92
5 KARLHUGO BRANDT, Färingsö RIEBBW MANDY 0 + 022.00
6 PETRA FORSMARK, Sigtunabygdens RFCELICA 0 + 022.98
7 EMILIA PETTERSSON, Färingsö RILANGMARKSGAARDS ERLANDO 0 + 023.41
8 LOVISA JÖHNK, Färingsö RIMR CLAUSEN 0 + 024.02
9 ULRIKA BERG, Högvretens RLADY FLEUR 0 + 024.24
10 ALEXANDRA ENOCKSSON, Årsta SportRINSHIMA 0 + 024.87
11 KLARA SUNDSVIK, Viggbyholms RKNWANA 0 + 024.89
12 LINA HOPPMAN, Gustavsbergs RSLA VIE 0 + 025.11
13 CAROLINE ETTEFALK, Färingsö RSLAVINO 0 + 026.62
14 JOSEFINE TINGLÖF, Ågesta RKPRINCE BUICK Y 455.53
15 THERESE BERGANÄS, Sundby RKMARKASIT 461.66
16 CAROLINE SKOOG, Färingsö RIMR CLAUSEN 465.48
17 CECILIA ÖSTERBLOM, Högvretens RSPEEDY VAN DE ZONNEHOEVE 471.02
18 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RIMINOS 1266.82
19 JOHANNA GRANERED, Färingsö RILANGMARKSGAARDS ERLANDOUte
19 EMMA JOHANSSON, Årsta SportRTOUCH OF GOLDUte
19 TOVE HÖRNBLAD, Tungelsta RKBLUE EYED IOMIUte


Klass 1D LÄTT D, AVD. B, BED A
Plac.RyttareHästFelTid
1 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RIGINA 047.28
1 THERESE EK, Färingsö RIGINGER 045.11
3 SOPHIE FREDRIKSSON, Fornboda RELECTRA 470.68


Klass 2A+2B LÄTT C, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 ALVA HÄGER, Heby RFMUNSBORO THURLES 0 + 021.01
2 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RISIGYN 0 + 022.65
3 MEJA HEDRENIUS, Färingsö RSLUCKY GIRL 0 + 022.87
4 EMELIE ERIKSSON, Viggbyholms RKBENJAMIN 0 + 023.72
5 JENNY WRETMAN, Hallstaviks RFBELLAMI 0 + 024.64
6 JOHANNA WALDHEIM, Färingsö RIPONTIUS 0 + 025.07
7 JOHANNA BERGSTRÖM, Färingsö RISAGA 0 + 431.98
8 AMANDA BENTERSTEN, Vallentuna RKSNOOPY 0 + 645.23
9 KARIN TÖRNELL, Mälaröarnas RKEKBÄCKENS FIA 461.72
10 LINNEA BRUHN, Sjövillans RKKULLTORPS XERXES 480.70
11 SANNA WRETMAN, Hallstaviks RFCONTAKT 485.82
12 PERNILLA KRÅNGHED, Österhaninge RSJUMPING MY LADYUte


Klass 2C LÄTT C, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 THERESE EK, Färingsö RITYCHE 0 + 020.35
2 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RIASTON 0 + 021.26
2 SANDRA HAGLUND, Södertälje RKALEXI 0 + 021.26
4 MALIN KULLENBERG, Sorunda RKÅSTRATORPS MINETTE 0 + 022.12
5 MELINDA MÄÄTTÄ, Stockholms FRKÖSTRAHULTS ATTACK 0 + 022.27
6 REBECKA FRANSSON, Färingsö RITWIGGY 0 + 022.45
7 JENNIFER EDBOM, Södertörn RyttarcentPEURIE 0 + 024.55
8 KATJA LINCESSOÖSTRÖM, Årsta SportRJUMPING GHOST 0 + 027.10
9 FELICIA ÖSTBERG LARSSON, Färingsö RIRAN 0 + 435.03
10 JONNA PERSSON, Gustavsbergs RSTOLSTOY BOBBY 0 + 436.11
11 ELIN CARLSSON, Hallstaviks RFFUTURE BOY 0 + Ute
12 IDAMARIE BRANDT, Färingsö RIGLIPPER 848.17
13 LINNEA BRUHN, Sjövillans RKWINNETOUUte
13 ISABELLA NOREN, Österhaninge RSBLANCHAUte


Klass 2D LÄTT C, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 EMMA JOHANSSON, Årsta SportRTOUCH OF GOLD 0 + 025.27
2 LINA HOPPMAN, Gustavsbergs RSLA VIE 0 + 027.04
3 SARA HERNMARCK, Hägerneholms RKBELINA 0 + 027.24
4 CECILIA ÖSTERBLOM, Högvretens RSPEEDY VAN DE ZONNEHOEVE 0 + 027.66
5 ALEXANDRA ENOCKSSON, Årsta SportRINSHIMA 0 + 427.11
6 TOVE ERIKSSON, Trosa Vagnhärad RKKILKENNY SOCK'S 0 + 431.71
7 PETRA FORSMARK, Sigtunabygdens RFCELICA 0 + 432.04
8 MATILDA LARSSON, Högvretens RETOILE 0 + 436.72
9 LOUISE SÖDERBERG, Högvretens RETOILE 0 + 1759.80
10 CAROLINE WALLEBO, Färingsö RIILOS 457.14
11 LOVISA JÖHNK, Färingsö RIVALHALLAS HILL COMET 458.21
12 KLARA SUNDSVIK, Viggbyholms RKNWANA 469.23
13 ULRIKA BERG, Högvretens RLADY FLEUR 470.88
14 SOFIE SÖDERBERG, Högvretens RTOUCH OF SOUBRETTE 881.02
15 THERESE BERGANÄS, Sundby RKMARKASIT 1283.69
16 KATJA STELLMO, Österhaninge RSBOBOUte
16 MADELEINE ÅNGBÄCK, Österhaninge RSRONJAHUte
16 JOHANNA GRANERED, Färingsö RILANGMARKSGAARDS ERLANDOUte
16 JOSEFINE TINGLÖF, Ågesta RKPRINCE BUICK YUte


Klass 2D LÄTT C, AVD. B, BED A
Plac.RyttareHästFelTid
1 JOHANNA LUNDHOLM, Väsby RKTRÄFALLETS ALADDIN 059.07
1 THERESE EK, Färingsö RIGINGER 051.00
1 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RIGINA 052.00


Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 ANNELI BRENEMARK, Årsta SportRFLASH DANCE 0 + 020.37
2 LINDA BRINKHAGE, Hallstaviks RFMALIBU 0 + 020.62
3 NABIL GRUNDTMAN, Färingsö RIIDE 0 + 020.81
4 DENICE SVENSSON, Färingsö RIHABOR 0 + 020.84
5 NABIL GRUNDTMAN, Färingsö RIESTATE 0 + 021.23
6 REBECKA PERSSON, Färingsö RIISABELLA NÖRGAARD 0 + 023.73
7 GUNILLA FRISK, Högvretens RTOFTEGÅRDENS KOMET 0 + 024.41
8 ANNA ÖHMAN, Färingsö RIMONETA 0 + 024.45
9 NADINE HILLEBRANT, Färingsö RIJUNO 0 + 026.25
10 KRISTIN RICKAN, Högvretens RK2 0 + 027.05
11 LISELOTT JELLDAL, Högvretens REVEREST 0 + 027.79
12 PERNILLA WALLENTIN, Färingsö RISARAH 0 + 028.73
13 HANNA HEDRENIUS, Årsta SportRFATIMA 0 + 743.70
14 SOFIA LUNDSTRÖM, Drottningholms RSBUFFALO BILL 0 + 845.15
15 VERONICA BIRGERSSON, Bornsjö RFMARINO 0 + Ute
16 LOVISA HOFMANN, Södertörn RTMERLIN 447.72
17 KRISTIN BLIDBERG, Färingsö RILATONA 454.04
18 DENICE SVENSSON, Färingsö RIMIDAS 459.93
19 KRISTIN BLIDBERG, Färingsö RIIVAR VIDFAMNE 461.65
20 LINNEA ANDERSSON, Årsta SportRTHE BEST KING 462.55
21 REBECKA PERSSON, Färingsö RILOKE 566.36
22 PERNILLA WALLENTIN, Färingsö RIMONETA 856.39
23 MALIN NILSSON, Färingsö RINJAL 1470.46
24 ANNA ÖHMAN, Färingsö RIJUNO 1573.76
25 KARIN ÖHMAN, Färingsö RILOKE 1574.91
26 ALEXANDRA REKKEDAL, Vallentuna RKKORINTUte
26 ANNIKI STRINDBERG, Färingsö RILETOUte
26 ANNELIE LUNDKVIST, Team Aspvik RKBLOOMERNASHUte
26 NATHALIE ALMQVIST, Upplands Bro RFMODESTY BLAISEUte
26 CAROLINE SOLEND, Årsta SportRSNORKENS WALDINAUte
26 ANGELICA WASSBERG, Färingsö RIKARISMA C.N.Ute
26 MALIN NILSSON, Färingsö RITERESAUte


Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. 40+, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 KJELL SÄÄF, Årsta SportRTAROME 0 + 020.48
2 YLVA DAHLQVIST, Färingsö RILATONA 0 + 021.33
3 HÅKAN SJÖBERG, Färingsö RILETO 0 + 022.76
4 ULLA MOBERG, Färingsö RICANTON 0 + 023.34
5 ULLA MOBERG, Färingsö RIKLIO 0 + 023.91
6 LENA DAHL, Djursholms RKIRIS B 0 + 026.33
7 LENA ANDERSSON, Årsta SportRAGAFRIK 0 + 425.53
8 HELI ANDSTEN, Färingsö RIHABOR 0 + 847.00
9 ANN GARDESTRÖM, Färingsö RIMIDAS 0 + 1444.16
10 ANN GARDESTRÖM, Färingsö RIPILEDALS GEISHA 455.07
11 KERSTIN WRETHMAN, Drevinge RSCHOICE 459.43
12 YLVA DAHLQVIST, Färingsö RIISABELLA NÖRGAARD 462.43
13 MARIE-LOUISE HEIKENSTEN, Drottningholms RSNUMBER ONE 462.49
14 AGNETA PERSSON, Färingsö RIIVAR VIDFAMNE 1469.72
15 CARL AGNER, Färingsö RSITER BIS XX 2783.13
16 AGNETA PERSSON, Färingsö RIKATOUte
16 HÅKAN SJÖBERG, Färingsö RIJONAKERUte
16 HELI ANDSTEN, Färingsö RICANTONUte


Klass 3 0.90 - HOPPNING, AVD. B, BED A
Plac.RyttareHästFelTid
1 ANDERS LAGERGREEN, Stockholms FRKCARAVELLE 058.75
1 IDA JANSSON, Södertälje RKYINA 048.44
1 ELIN LINDGREN, Färingsö RIRHEA 044.29
1 JESSICA PIHL, Mälaröarnas RKHANK C BERNETTE 051.29
1 MARTINA SAMUELSSON, Ågesta RKLEMARC 046.46
6 CARL AGNER, Färingsö RSFIREFIGHTER XX 470.30
6 ÅSA JANSSON, Rastaborg RKSANTIAGO 464.41
8 KERSTIN ÖBERG, Färingsö RIPALNE 669.62
8 REBECCA BARWICH, Södertörn RTJEANNE D` ARC 670.31
10 LINN ABRAHAMSSON, Rastaborg RKOUR FIRST STUNT 967.99
11 ANNIKI STRINDBERG, Färingsö RIRINDA 1575.75
12 NIKI JOHANSSON-EK, Stora Wäsby FältRKDUKE OF BIRDSUte
12 MARLENE BIRGERSSON, Bornsjö RFNATALIAUte


Klass 4 1.00 - HOPPNING, AVD. A, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 LOVISA HOFMANN, Södertörn RTMERLIN 0 + 022.21
2 ELIN LINDGREN, Färingsö RINEW LA-ZILLA 0 + 022.43
3 HANNA HEDRENIUS, Årsta SportRFATIMA 0 + 024.41
4 VERONICA BIRGERSSON, Bornsjö RFMARINO 0 + 026.45
5 GUNILLA FRISK, Högvretens RTOFTEGÅRDENS KOMET 0 + 026.58
6 ANNA ÖHMAN, Färingsö RIJUNO 0 + 027.04
7 ANNELIE LUNDKVIST, Team Aspvik RKBLOOMERNASH 0 + 027.91
8 LINDA BRINKHAGE, Hallstaviks RFMALIBU 0 + 827.62
9 NABIL GRUNDTMAN, Färingsö RIIDE 0 + 846.19
10 ELIN LINDGREN, Färingsö RILIBERA 0 + Ute
11 ANNELI BRENEMARK, Årsta SportRFLASH DANCE 459.29
12 LINDA ERICSON, Högvretens REVEREST 460.42
13 NADINA ROSENGREN, Rastaborg RKROZANO 462.22
14 DENICE SVENSSON, Färingsö RIHABOR 462.44
15 MALIN NILSSON, Färingsö RINJAL 1273.55
16 PERNILLA WALLENTIN, Färingsö RISARAH 1791.02
17 REBECKA PERSSON, Färingsö RIISABELLA NÖRGAARD 1984.26
18 KARIN ÖHMAN, Färingsö RILOKEUte
18 LINNEA ANDERSSON, Årsta SportRTHE BEST KINGUte


Klass 4 1.00 - HOPPNING, AVD. 40+, BED A0+A0 två faser
Plac.RyttareHästFelTid
1 CECILIA TILLBERG, Högvretens RK2 0 + 029.32
2 LENA ANDERSSON, Årsta SportRAGAFRIK 0 + 430.75
3 KERSTIN WRETHMAN, Drevinge RSCHOICE 454.86
4 MARIE-LOUISE HEIKENSTEN, Drottningholms RSNUMBER ONE 467.82
5 LENA DAHL, Djursholms RKIRIS B 782.27
6 ANN GARDESTRÖM, Färingsö RIPILEDALS GEISHA 853.80
7 KJELL SÄÄF, Årsta SportRTAROME 1097.73
8 HÅKAN SJÖBERG, Färingsö RILETOUte
8 LOUISE SNELLMAN, Solna FRKBOSTICUte
8 AGNETA PERSSON, Färingsö RIIVAR VIDFAMNEUte


Klass 4 1.00 - HOPPNING, AVD. B, BED A
Plac.RyttareHästFelTid
1 ANNIKI STRINDBERG, Färingsö RIRINDA 052.25
1 LISELOTTE HANISCH, Råsta RyttarnaQUITE NICE 059.50
3 ÅSA JANSSON, Rastaborg RKSANTIAGO 466.36
4 KERSTIN ÖBERG, Färingsö RIPALNE 3687.75
5 MARLENE BIRGERSSON, Bornsjö RFNATALIAUte