Botkyrka Ridsällskap 4 nov häst lokal |
0.90 m bed A |
Mimmi Lundvall | Lea | 0 | rosett |
Pernilla Wallentin | Argos | 0 | rosett |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0 | rosett |
Elin L Östlund | Ymer | 0 | rosett |
Elin L Östlund | Artemis | 0 | rosett |
Mathias Sjöberg | Walenka | 0 | rosett |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 0 | rosett |
Sara Snabb | Helena de Beauty | 0 | rosett |
Denice Svensson | Esmeralda | 8 | |
1.00 m |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 11:e |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-0 | 12:e |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-4 | |
Mathias Sjöberg | Walenka | 4 | |
Denice Svensson | Esmeralda | ute | |
Avd B |
Elin L Östlund | Ymer | 0 | rosett |
Elin L Östlund | Artemis | 4 | |
Pernilla Wallentin | Argos | 4 | |
Sara Snabb | Caramba | 4 | |
Sara Snabb | Helena de Beauty | 4 | |
|
Botkyrka Ridsällskap 3 nov ponny lokal |
Lätt D+ |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0-0 | |
Viveca Höglund | Sigyn | 4 | |
Kat C |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | 3:e |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 4:e |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-0 | |
Madeleine C Appelqvist | Vesta | 4 | |
Lätt C+ |
Kat C |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-0 | |
Madeleine C Appelqvist | Vesta | 0-4 | |
Lätt C+ Ponnyallsv div 2 final |
Matilda Linnerstam | Sigyn | 4-0 | |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket innebar en 3:e plats av 14 lag. |
|
Haningebygdens Ryttarförening 21 okt häst lokal |
1.00 m |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 1:a |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-0 | 2:a |
Elin L Östlund | Leya | 0-0 | 4:e |
Elin L Östlund | Coconut | 0-4 | |
Mathias Sjöberg | Lincon | 0-4 | |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-ute | |
Denice Svensson | Walenka | 8 | |
1.05 m |
Elin L Östlund | Leya | 0-0 | |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-4 | |
Denice Svensson | Walenka | 4 | |
1.00 m Ridsportallsv div 3 final |
Mimmi Lundvall | Lea | 0 | |
Mathias Sjöberg | Lincon | 4 | |
Pernilla Wallentin | Rhea | 4 | |
Elin L Östlund | Coconut | 0 | |
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 2:a plats av 13 lag. |
|
Hufvudsta Ridklubb 7 okt ponny lokal |
Lätt D+ |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Tulle | 0-0 | 3:e |
Viveca Höglund | Pontius | 0-0 | |
avd B: Moa Adolfsson | Sigyn | 0 | rosett |
Kat C |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 2:a |
Elin Carlsen | Vesta | 0-4 | |
Saga Folke | Aston | 4 | |
Jonathan Pelo | Ran | 4 | |
avd B: Sofia Englundh | Yrsa | 4 | |
Kat D |
Gabriella Johansson | Vanadis | ute | |
Madeleine C Appelqvist | Gina | ute | |
Nathalie Pelo | Ginger | ute | |
Lätt C |
Kat B |
Viveca Höglund | Pontius | 0-4 | |
Matilda Linnerstam | Tulle | 4 | |
avd B: Moa Adolfsson | Sigyn | 0 | rosett |
Kat C |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 1:a |
Elin Carlsen | Vesta | 0-0 | 2:a |
Saga Folke | Aston | 0-0 | 3:e |
Jonathan Pelo | Ran | 0-4 | |
avd B: Sofia Englundh | Yrsa | 4 | |
Kat D |
Madeleine C Appelqvist | Gina | 4 | |
Nathalie Pelo | Ginger | 4 | |
Gabriella Johansson | Vanadis | ute | |
|
Hufvudsta Ridklubb 6 okt häst lokal |
0.95 m |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 2:a |
Denice Svensson | Esmeralda | 0-0 | 4:e |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-0 | |
Mathias Sjöberg | Lincon | 0-0 | |
Elin L Östlund | Coconut | 0-4 | |
Caroline Skoog | Walenka | 4 | |
Avd B |
Elin L Östlund | Ymer | 0 | rosett |
Pernilla Wallentin | Argos | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 0 | rosett |
Elin L Östlund | Artemis | 4 | |
Sara Snabb | Helena de Beauty | 4 | |
1.00 m |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-0 | 2:a |
Caroline Skoog | Walenka | 4 | |
Denice Svensson | Esmeralda | 8 | |
Avd B |
Elin L Östlund | Ymer | 0 | rosett |
Pernilla Wallentin | Argos | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 0 | rosett |
Sara Snabb | Helena de Beauty | ute | |
1.00 m Ridsportallsv div 3 omg 2 |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 4-4 | |
Mathias Sjöberg | Lincon | 0-0 | |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-4 | |
Elin L Östlund | Coconut | 0-12 | |
Laget slutade på 0-8 fel vilket innebar en 3:e plats av 8 lag. |
Efter 2 omgångar slutade laget på 2:a plats i gruppen. Finalen rids den 21 oktober i Västerhaninge. |
|
Färingsö Rididrott 23 sept ponny lokal |
Fullständiga resultat |
Lätt C |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0-0 | 1:a |
Matilda Linnerstam | Magnifique | 0-0 | 3:e |
Viveca Höglund | Sigyn | 0-0 | |
avd B: Jonathan Pelo | Tulle | 0 | rosett |
avd B: Jonathan Pelo | Mira | 4 | |
Kat C |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 2:a |
Fredrika Matell | Ran | 0-0 | 9:e |
Elin Carlsen | Vesta | 0-0 | |
Saga Folke | Aston | 0-0 | |
avd B: Sofia Englundh | Yrsa | 4 | |
avd B: Moa Adolfsson | Yrsa | 4 | |
Kat D |
Hilda Lindberg | Gina | 0-0 | |
Madeleine C Appelqvist | Ilos | 0-0 | |
Gabriella Johansson | Vanadis | 0-0 | |
Nathalie Pelo | Ginger | 0-5 | |
avd B: Mimmi Lundvall | Cross | 0 | rosett |
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1 |
Lag 1 |
Matilda Linnerstam | Magnifique | 0-0 | |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket innebar en 1:a plats av 16 lag! |
Lag 2 |
Viveca Höglund | Sigyn | 0 | |
Madeleine C Appelqvist | Vesta | 0 | |
Hilda Lindberg | Gina | 6 | |
Nathalie Pelo | Ginger | ute | |
Laget slutade på 6 fel vilket innebar en 13:e plats av 16 lag. |
|
Värmdö Ridklubb 16 sept häst lokal |
0.95 m |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 2:a |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-0 | 3:e |
Mathias Sjöberg | Walenka | 0-0 | 5:e |
Elin L Östlund | Coconut | 0-4 | |
Elin L Östlund | Leya | 0-4 | |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-12 | |
Denice Svensson | Esmeralda | 4 | |
Avd B |
Pernilla Wallentin | Arete | 0 | rosett |
Sara Snabb | Helena de Beauty | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 8 | |
Caroline Skoog | Ymer | ute | |
1.00 m |
Mimmi Lundvall | Lea | 0-0 | 5:e |
Denice Svensson | Esmeralda | 0-0 | 9:e |
Elin L Östlund | Leya | 0-0 | 14:e |
Avd B |
Pernilla Wallentin | Arete | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 4 | |
Caroline Skoog | Ymer | ute | |
1.00 m Ridsportallsv div 3 omg 1 |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | ute | |
Mathias Sjöberg | Walenka | 4 | |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0 | |
Elin L Östlund | Coconut | 0 | |
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 2:a plats av 10 lag. |
|
Värmdö Ridklubb 15 sept häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 2:a |
1.15 m |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
1.20 m Distriktsmästerskap |
Elin L Östlund | Lincon | 0-4 | 7:e |
|
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 9 sept häst lokal/regional |
0.95 m |
Mathias Sjöberg | Walenka | 0-0 | 4:e |
Denice Svensson | Esmeralda | 0-4 | |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 0-4 | |
Elin L Östlund | Leya | 0-7 | |
Avd B |
Pernilla Wallentin | Arete | 5 | |
Sara Snabb | Caramba | ute | |
Caroline Skoog | Ymer | ute | |
1.00 m |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 1:a |
Denice Svensson | Esmeralda | 0-8 | |
Mathias Sjöberg | Walenka | 4 | |
Gabriella Johansson | Mr Surprise | 8 | |
Avd B |
Pernilla Wallentin | Arete | 0 | rosett |
Sara Snabb | Caramba | 0 | rosett |
Caroline Skoog | Ymer | 5 | |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 4:e |
Pernilla Wallentin | Rhea | 4 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-4 | 7:e |
Elin L Östlund | Coconut | 8 | |
|
Nynäshamns Ridklubb 26 aug ponny lokal |
Lätt D+ |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Magnifique | 0-0 | |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0-0 | |
Viveca Höglund | Sigyn | 0-0 | |
avd B: Jonathan Pelo | Tulle | 4 | |
Kat C |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | 10:e |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | |
Madeleine C Appelqvist | Vesta | 0-4 | |
avd B: Moa Adolfsson | Yrsa | ute | |
Kat D |
Hilda Lindberg | Gina | 0-ute | |
Nathalie Pelo | Gismo | 8 | |
Gabriella Johansson | Vanadis | 30 | |
Hilda Lindberg | Refill | ute | |
Lätt C Ponnyallsv div 2 omg 1 |
Lag 1 |
Matilda Linnerstam | Magnifique | 0-0 | |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Sofia Englundh | Aston | 4-0 | |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | |
Laget slutade på 0-0 fel vilket innebar en 1:a plats av 17 lag! |
Lag 2 |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0 | |
Viveca Höglund | Sigyn | 0 | |
Madeleine C Appelqvist | Vesta | 4 | |
Nathalie Pelo | Gismo | ute | |
Laget slutade på 4 fel vilket innebar en 13:e plats av 17 lag. |
|
|
Team Aspvik 19 aug häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 2:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-4 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0 | 1:a |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
|
Föreningen för Equality riders 26-29 juli häst regional |
26 juli |
1.10 m clear round |
Elin L Östlund | Lincon | 8-0 | |
Elin L Östlund | Coconut | 8-0 | |
27 juli |
1.10 m |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 12 | |
28 juli |
1.10 m |
Elin L Östlund | Coconut | 12 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 8 | |
29 juli |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-4 | 5:e |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
|
Roslagens Rid- och Körklubb 24 juni häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 5:e |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0 | 1:a |
|
Mälarhöjdens Ryttarsällskap 27 maj häst lokal/regional |
0.95 m |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 0-8 | |
Mathias Sjöberg | Walenka | 4 | |
1.00 m |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 3:e |
Mathias Sjöberg | Walenka | 0-0 | 8:e |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 0-0 | |
1.10 m |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 2:a |
Elin L Östlund | Lincon | 0-12 | |
Pernilla Wallentin | Rhea | 4 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
|
Botkyrka Ridsällskap 20 maj häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 4 | |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0 | 3:e |
Elin L Östlund | Coconut | 16 | |
|
Roo Gård Ryttarklubb 19 maj ponny lokal |
Lätt C |
Kat B |
Madeleine C Appelqvist | Sigyn | 0-0 | |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0-0 | |
avd B: Jonathan Pelo | Magnifique | ute | |
Kat C |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 3:e |
Vanna Ljungstedt | Aston | 0-0 | 3:e |
Sofia Englundh | Vesta | 0-0 | 5:e |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-4 | |
Pernilla Ramström | Brisa | ute | |
Kat D |
Pernilla Ramström | Ginger | 4 | |
Hilda Lindberg | Gina | 4 | |
Lätt C Stockholmsmästerskap för lektionsponnyer |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Pontius | 0-12 | |
Madeleine C Appelqvist | Sigyn | 0-ute | |
Kat C |
Vanna Ljungstedt | Aston | 0-0 | 1:a |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | 3:e |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-4 | |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-8 | |
Sofia Englundh | Vesta | 8 | |
Kat D |
Pernilla Ramström | Ginger | 4 | |
Hilda Lindberg | Refill | 18 | |
|
Solna Fältrittklubb 6 maj häst lokal/regional |
1.00 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 2:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-4 | |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 7:e |
|
Färingsö Rididrott 30 april-1 maj ponny/häst lokal |
Fullständiga resultat |
|
Björklinge Ryttarförening 15 april häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Coconut | ute | |
1.15 m |
Elin L Östlund | Lincon | 8 | |
Elin L Östlund | Coconut | 12 | |
|
Sollentuna Ridklubb 14 april ponny lokal |
Lätt D+ |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Sigyn | 0-0 | 3:e |
Madeleine C Appelqvist | Pontius | ute | |
avd B: Jonathan Pelo | Magnifique | 0 | rosett |
Kat C |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-0 | 2:a |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 4:e |
Sofia Englundh | Aston | 0-4 | |
Vanna Ljungstedt | Vesta | 4 | |
Elin Carlsen | Ran | 4 | |
Pernilla Ramström | Brisa | 6 | |
avd B: Josefin Schlossar | Yrsa | 9 | |
Kat D |
Hilda Lindberg | Gina | 0-0 | 7:e |
Lätt C |
Kat B |
Matilda Linnerstam | Sigyn | 0-0 | |
Madeleine C Appelqvist | Pontius | ute | |
avd B: Jonathan Pelo | Magnifique | 8 | |
Kat C |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-0 | 4:e |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | 5:e |
Vanna Ljungstedt | Vesta | 0-0 | |
Pernilla Ramström | Brisa | 0-0 | |
Elin Carlsen | Ran | 0-4 | |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-8 | |
avd B: Josefin Schlossar | Yrsa | 8 | |
Kat D |
Hilda Lindberg | Gina | 4 | |
|
Södertälje Ridklubb 1 april häst regional |
1.00 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 1:a |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-0 | 11:e |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 0-0 | |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
Mathias Sjöberg | New La-Zilla | ute | |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 4:e |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 10:e |
Pernilla Wallentin | Rhea | 0-4 | |
|
Gustavsbergs Ryttarsällskap 18 mars ponny lokal |
Lätt D clear round |
Kat B |
Madeleine C Appelqvist | Pontius | 0 | rosett |
Jonathan Pelo | Magnifique | 0 | rosett |
Matilda Linnerstam | Sigyn | 0 | rosett |
Kat C |
Vanna Ljungstedt | Vesta | 0 | rosett |
Nathalie Pelo | Tyche | 0 | rosett |
Elin Carlsen | Ran | 0 | rosett |
Sofia Englundh | Aston | 0 | rosett |
Pernilla Ramström | Brisa | ute | |
Kat D |
Gabriella Johansson | Vanadis | 0 | rosett |
Josefin Schlossar | Refill | 0 | rosett |
Hilda Lindberg | Gina | 0 | rosett |
Rebecka Fransson | Cross | ute | |
Lätt C |
Kat B |
Madeleine C Appelqvist | Pontius | 0-0 | |
Matilda Linnerstam | Sigyn | 0-0 | |
avd B: Jonathan Pelo | Magnifique | 0 | rosett |
Kat C |
Nathalie Pelo | Tyche | 0-0 | 1:a |
Sofia Englundh | Aston | 0-0 | 3:e |
Elin Carlsen | Ran | 0-0 | |
Vanna Ljungstedt | Vesta | 4 | |
Pernilla Ramström | Brisa | 4 | |
Kat D |
Hilda Lindberg | Gina | 0-0 | 4:e |
Josefin Schlossar | Refill | 0-0 | 5:e |
Gabriella Johansson | Vanadis | 0-4 | |
|
Botkyrka Ridsällskap 11 mars häst regional |
1.10 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0-0 | 2:a |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | |
1.20 m |
Elin L Östlund | Lincon | 0 | 2:a |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
|
Botkyrka Ridsällskap 10 mars häst lokal |
0.95 m |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 0-0 | |
Mathias Sjöberg | New La-Zilla | 15 | |
Elisabeth Sjöberg | Esmeralda | ute | |
Avd B |
Elin L Östlund | Leya | 4 | |
Elin L Östlund | Artemis | 4 | |
Pernilla Wallentin | Argos | 8 | |
1.00 m |
Mathias Sjöberg | New La-Zilla | 4 | |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 8 | |
Elisabeth Sjöberg | Esmeralda | ute | |
Avd B |
Pernilla Wallentin | Argos | 4 | |
|
Stäketryttarnas Hästsportförening 19 feb ponny lokal |
Lätt C |
Kat C |
Vanna Ljungstedt | Aston | 0-0 | 1:a |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 2:a |
Gabriella Johansson | Tyche | 0-0 | 5:e |
Vanna Ljungstedt | Vesta | 8 | |
Lätt B |
Kat C |
Vanna Ljungstedt | Aston | 0-0 | 2:a |
Gabriella Johansson | Ikaros | 0-0 | 3:e |
Gabriella Johansson | Tyche | 12 | |
|
Stäketryttarnas Hästsportförening 18 feb häst lokal |
0.90 m clear round |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 0 | rosett |
Mathias Sjöberg | New La-Zilla | 0 | rosett |
1.00 m |
Elin L Östlund | Coconut | 0-0 | 1:a |
Elin L Östlund | Lincon | 4 | |
Mathias Sjöberg | New La-Zilla | 4 | |
Emma Rydeberg | Mr Surprise | 8 | |
1.05 m |
Elin L Östlund | Coconut | 4 | |
Elin L Östlund | Lincon | 4 | |
|