Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori C Avd. A |
15 anmälda, 14 startande, 4 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Kelly Haag |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Lovis Jansson | Mavis | | | |
| Karlslunds RS | Okänd - Okänd | 0 | 60,65 | 0 | 33,44 |
1 | Johanna Stolberg-Rohr | Summer | | | |
| Skalmsta RK | | 0 | 61,24 | 0 | 34,99 |
1 | MoaLi Samuelsson | Barney | | | |
| Skalmsta RK | Okänd - Okänd | 0 | 67,75 | 0 | 36,65 |
1 | Hilda Lindberg | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | 0 | 48,94 | 0 | 28,70 |
1 | Lea Wisth | Ran | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 62,84 | 0 | 31,86 |
1 | Tuva Niklasson | Aramis IX | | | |
| Sandö SRF | Sturevallens Gentleman RNF 95 - Priory Prickle NFS 21/055 | 0 | 60,57 | 0 | 28,73 |
1 | Ellinore Bonaparte | Mindy Rockee Star | | | |
| Karlslunds RS | Eagleyd Cherokee - Pantaco | 0 | 62,03 | 0 | 30,66 |
1 | Sofia Englundh | Aston | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 50,90 | 0 | 27,24 |
1 | Alma Ranefall | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | 0 | 52,78 | 0 | 28,31 |
|
10 | Line Nilsson | Sugar | | | |
| Skalmsta RK | | 0 | 63,19 | 4 | 35,94 |
10 | Frida Wetterlind | Ran | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 65,05 | 4 | 43,25 |
12 | Wilma Lindqvist | Nero | | | |
| Sandö SRF | Nilton 25 - Star | 4 | 67,97 | | |
13 | Viveca Höglund | Bellona II | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Besk - Magini 695 | 8 | 67,25 | | |
14 | Fredrika Matell | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 1 - Hoppning 0.50-0.80 (Lätt D) bed. Två faser A/A Kategori D Avd. A |
18 anmälda, 18 startande, 5 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Kelly Haag |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Isak Hultin | Trojan | | | |
| Skalmsta RK | Okänd - Okänd | 0 | 59,92 | 0 | 30,25 |
1 | Matilda Backéus | Ilos | | | |
| Färingsö RI | Artist - Lombard | 0 | 53,03 | 0 | 29,96 |
1 | Vilma Törnqvist | Refill | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 62,08 | 0 | 34,45 |
1 | Saga Folke | Vanadis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Chapman | 0 | 66,61 | 0 | 35,33 |
1 | Matilda Linnerstam | Gismo | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Ghazal ox FA 141/68-68 | 0 | 55,90 | 0 | 30,66 |
1 | Alwa Jonson | Top four Socks | | | |
| Rastaborgs RK | Top Nonstop - Okänd | 0 | 65,72 | 0 | 37,26 |
1 | Matilda Qvick | Sherdy | | | |
| Enköpings RK | Okänd | 0 | 73,30 | 0 | 39,54 |
1 | Gabriella Johansson | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 0 | 49,46 | 0 | 29,16 |
1 | Agnes Westberg | Refill | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 60,63 | 0 | 30,96 |
1 | Vilma Törnqvist | Vanadis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Chapman | 0 | 68,66 | 0 | 35,90 |
|
11 | Sofia Hallström | Magic Power | | | |
| RK 4 Ben | Power Boy - Okänd | 0 | 58,59 | 4 | 32,07 |
11 | Saga Folke | Ilos | | | |
| Färingsö RI | Artist - Lombard | 0 | 55,93 | 4 | 29,94 |
13 | Sofie Ahlin | Billy XIV | | | |
| Stora Wäsby FRK | Okänd - Okänd | 4 | 79,16 | | |
13 | Vilma Rydberg | Gortatleva Colleen | | | |
| Skalmsta RK | Bunowen Bobby - Abbeyleix Owen | 4 | 65,44 | | |
13 | Elin Carlsen | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 4 | 67,97 | | |
13 | Denize Alm | Celine van de Mussenhoeve | | | |
| Sandö SRF | Watehof's Pretendent - Montie | 4 | 55,84 | | |
17 | Viveca Höglund | Gina | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Ghazal ox | 14 | 85,86 | | |
18 | Annaclara Häggström | Choise | | | |
| Färingsö RI | Elshof´s Otto - Dennie RNF 37-S | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori B + C Avd. A |
13 anmälda, 12 startande, 3 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Kelly Haag |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Ellinore Bonaparte | Mindy Rockee Star | | | |
| Karlslunds RS | Eagleyd Cherokee - Pantaco | 0 | 63,16 | 0 | 24,48 |
2 | Johanna Stolberg-Rohr | Summer | | | |
| Skalmsta RK | | 0 | 60,21 | 0 | 24,56 |
3 | Madeleine Carlsson Appelqvist | Bellona II | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Besk - Magini 695 | 0 | 53,97 | 0 | 27,80 |
|
4 | Fredrika Matell | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | 0 | 55,06 | 0 | 28,60 |
5 | Vilma Törnqvist | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | 0 | 61,26 | 0 | 29,20 |
6 | Alva Flygare | Sigun | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 59,03 | 0 | 34,70 |
7 | Molly Hemmingson | Pontius | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 65,33 | 0 | 40,07 |
8 | Wilma Lindqvist | Nero | | | |
| Sandö SRF | Nilton 25 - Star | 0 | 66,16 | 0 | 41,03 |
9 | Hilda Lindberg | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | 0 | 52,68 | 4 | 29,87 |
10 | Tuva Niklasson | Aramis IX | | | |
| Sandö SRF | Sturevallens Gentleman RNF 95 - Priory Prickle NFS 21/055 | 0 | 59,37 | 4 | 35,17 |
11 | Sara Andersson | Munsboro Carrie | | | |
| Stora Wäsby FRK | Okänd - Okänd | 10 | 92,40 | | |
12 | Lovis Jansson | Mavis | | | |
| Karlslunds RS | Okänd - Okänd | Utg. | | | |
|
till toppen |
Klass 2 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
6 anmälda, 6 startande, 2 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Kelly Haag |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Elin Carlsen | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 0 | 53,31 | 0 | 28,95 |
2 | Matilda Linnerstam | Gismo | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Ghazal ox FA 141/68-68 | 4 | 57,01 | | |
|
3 | Sofie Ahlin | Billy XIV | | | |
| Stora Wäsby FRK | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
3 | Denize Alm | Celine van de Mussenhoeve | | | |
| Sandö SRF | Watehof's Pretendent - Montie | Ute. | | | |
3 | Annaclara Häggström | Choise | | | |
| Färingsö RI | Elshof´s Otto - Dennie RNF 37-S | Ute. | | | |
3 | Sofia Hallström | Magic Power | | | |
| RK 4 Ben | Power Boy - Okänd | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori C Avd. A |
9 anmälda, 9 startande, 3 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Hilda Lindberg | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | 0 | 60,77 | 0 | 31,09 |
2 | Hanna Ohlsson | Charlie Blue | | | |
| Ekbackens RF | Dart Light - Horsemosens Charlie Brown RNF 104 | 0 | 65,41 | 0 | 31,91 |
3 | Fredrika Matell | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | 0 | 61,17 | 0 | 31,97 |
|
4 | Victoria Paulsson | Kinga | | | |
| Enskede RS | Lotus - Luzak | 0 | 69,23 | 0 | 33,87 |
5 | Louise Anderbjork | Hembys Delilah | | | |
| Mälaröarnas RK | Miclas Activ - Rolökke Swallow RNF 110 | 0 | 67,16 | 0 | 40,51 |
6 | Tuva Emilsson | Diva | | | |
| Ekbackens RF | Russian Ivory xx - Björn | 0 | 61,08 | 12 | 52,68 |
7 | Johanna Stolberg-Rohr | Summer | | | |
| Skalmsta RK | | 4 | 72,72 | | |
8 | Lovisa Cederblad | Faramir | | | |
| Enskede RS | Okänd - Okänd | 4 | 74,39 | | |
9 | Tindra Rinman | Piece of Gold | | | |
| Ekbackens RF | Esse Golden Boy - Vermont RP 133 | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 3 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. Två faser A:0/A:0 Kategori D Avd. A |
14 anmälda, 10 startande, 3 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Camilla Dehlin | Ballinaclogh Lee | | | |
| Sorunda RK | Okänd - Okänd | 0 | 70,86 | 4 | 38,90 |
2 | Matilda Hagelsten | Chiko | | | |
| Tyresö RF | Colonel - Rzewuski | 0 | 65,28 | 4 | 42,85 |
3 | Elin Carlsen | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 0 | 59,51 | Ute. | |
|
4 | Matilda Linnerstam | Gismo | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Ghazal ox FA 141/68-68 | 4 | 61,96 | | |
5 | Matilda Backéus | Ilos | | | |
| Färingsö RI | Artist - Lombard | 4 | 80,54 | | |
6 | Myrna af Wetterstedt | Bill | | | |
| Enskede RS | | 4 | 86,84 | | |
7 | Emelie Cehlin | Önnarps Poseidon | | | |
| Södertälje RK | Alladin RC 66 - Rolls Royce RC49 | 4 | 87,24 | | |
8 | Alice Rudberg | Eros | | | |
| Farsta RV | Okänd - Okänd | 17 | 108,12 | | |
9 | Victoria Beyer Whitefield | Mountain View Mickey | | | |
| Tyresö RF | Castleside JJ - Ardravinna Andy | Ute. | | | |
9 | Elin Carlsen | Choise | | | |
| Färingsö RI | Elshof´s Otto - Dennie RNF 37-S | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Kategori C |
17 anmälda, 16 startande, 4 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Madeleine Carlsson Appelqvist | Bellona II | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Besk - Magini 695 | 0 | 52,90 | 0 | 24,82 |
2 | Sofia Englundh | Aston | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 53,36 | 0 | 28,12 |
3 | Victoria Paulsson | Kinga | | | |
| Enskede RS | Lotus - Luzak | 0 | 56,30 | 0 | 29,04 |
4 | Johanna Stolberg-Rohr | Summer | | | |
| Skalmsta RK | | 0 | 59,14 | 0 | 32,05 |
|
5 | Hilda Lindberg | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | 0 | 54,57 | 4 | 24,72 |
6 | Tuva Emilsson | Diva | | | |
| Ekbackens RF | Russian Ivory xx - Björn | 0 | 53,56 | 4 | 26,84 |
7 | Viveca Höglund | Bellona II | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Besk - Magini 695 | 0 | 53,62 | 4 | 27,79 |
8 | Hanna Ohlsson | Charlie Blue | | | |
| Ekbackens RF | Dart Light - Horsemosens Charlie Brown RNF 104 | 0 | 57,31 | 4 | 31,74 |
9 | Lea Wisth | Ran | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 0 | 61,40 | 13 | 56,90 |
10 | Louise Anderbjork | Hembys Delilah | | | |
| Mälaröarnas RK | Miclas Activ - Rolökke Swallow RNF 110 | 0 | 57,80 | 14 | 57,31 |
11 | Tindra Rinman | Piece of Gold | | | |
| Ekbackens RF | Esse Golden Boy - Vermont RP 133 | 0 | 59,29 | Ute. | |
12 | Agnes Westberg | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | 4 | 52,27 | | |
13 | Fredrika Matell | Yrsa | | | |
| Färingsö RI | Bostorp Bells - Okänd | 4 | 53,30 | | |
14 | Frida Wetterlind | Ran | | | |
| Färingsö RI | Okänd - Okänd | 4 | 74,57 | | |
15 | Lovisa Cederblad | Faramir | | | |
| Enskede RS | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
15 | Alma Ranefall | Vesta | | | |
| Färingsö RI | Ekbäckens Savoy - Magini 695 | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 4 - Hoppning 0.60-0.90 (Lätt C) bed. A:1a Kategori D |
17 anmälda, 11 startande, 3 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Gabriella Johansson | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 0 | 51,93 | 0 | 29,02 |
2 | Matilda Linnerstam | Gismo | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Ghazal ox FA 141/68-68 | 0 | 55,94 | 4 | 28,72 |
3 | Alice Rudberg | Eros | | | |
| Farsta RV | Okänd - Okänd | 0 | 62,67 | 4 | 31,62 |
|
4 | Camilla Dehlin | Ballinaclogh Lee | | | |
| Sorunda RK | Okänd - Okänd | 0 | 61,53 | 8 | 36,67 |
5 | Myrna af Wetterstedt | Bill | | | |
| Enskede RS | | 0 | 61,44 | 34 | 65,87 |
6 | Elin Carlsen | Cross | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Dennie RNF 37-S | 4 | 55,84 | | |
7 | Saga Folke | Vanadis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Chapman | 5 | 79,34 | | |
8 | Matilda Hagelsten | Chiko | | | |
| Tyresö RF | Colonel - Rzewuski | 8 | 64,73 | | |
9 | Vilma Törnqvist | Vanadis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Chapman | 10 | 97,14 | | |
10 | Matilda Backéus | Ilos | | | |
| Färingsö RI | Artist - Lombard | 21 | 112,09 | | |
11 | Victoria Beyer Whitefield | Mountain View Mickey | | | |
| Tyresö RF | Castleside JJ - Ardravinna Andy | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 5 - Hoppning 0.95 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
34 anmälda, 32 startande, 8 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Jessica Lindström | Movie Star | | | |
| Stäketryttarnas Hä | Last Liberty - Irco Marco | 0 | 62,19 | 0 | 24,77 |
2 | Gabriella Johansson | Walenka | | | |
| Färingsö RI | Hold Up Premier - Ahorn | 0 | 53,25 | 0 | 26,04 |
3 | Filippa Klärre | Heart To Heart | | | |
| Rastaborgs RK | Blue Hors Romancier - Racot | 0 | 57,67 | 0 | 28,29 |
4 | Sara Snabb | Cura | | | |
| Färingsö RI | Vige - Magini | 0 | 52,47 | 0 | 30,59 |
5 | Sanna Svedberg | Esther Reuvekamps | | | |
| Ekeby Ridsällskap | Manhattan - Triton | 0 | 65,18 | 0 | 32,29 |
6 | Helene Folke | Roy Skovvang | | | |
| Färingsö RI | Romano - Öxenholm Pioneer DH 339 DK DV | 0 | 53,39 | 0 | 38,12 |
7 | Elin Carlsen | Leya | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Herkules | 0 | 53,65 | 4 | 26,02 |
8 | Isabelle Nyden | Innocent | | | |
| Drevinge RS | Indoctro - Lavall II | 0 | 61,28 | 4 | 38,43 |
|
9 | Gabriella Johansson | Arete | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Okänd | 0 | 52,21 | 5 | 46,17 |
10 | Madeleine Carlsson Appelqvist | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 0 | 52,44 | 15 | 53,60 |
11 | Pernilla Wallentin | Cynthia | | | |
| Färingsö RI | Vige - Steinbeck 688 | 0 | 58,31 | 15 | 55,49 |
12 | Matilda Backéus | Cura | | | |
| Färingsö RI | Vige - Magini | 0 | 53,54 | 16 | 60,05 |
13 | AnneLie Lange | Access Bat du Coeur | | | |
| Lidingö RF | Heartbeat - Leendert | 0 | 60,47 | Ute. | |
13 | Ebba Sten-Nilsson | Ad'Orable | | | |
| Årsta-Runsten | Akribori - Strong Statement xx | 0 | 49,28 | Ute. | |
13 | Annaclara Häggström | Indra | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Stafford Hat Band NFH 28 | 0 | 53,69 | Ute. | |
16 | Saga Folke | Walenka | | | |
| Färingsö RI | Hold Up Premier - Ahorn | 4 | 51,34 | | |
17 | Kerstin Öberg | Ceres | | | |
| Färingsö RI | Vige | 4 | 55,12 | | |
18 | Caroline Hagbergh | Roy Skovvang | | | |
| Färingsö RI | Romano - Öxenholm Pioneer DH 339 DK DV | 4 | 55,87 | | |
19 | Ann Gardeström | Ceres | | | |
| Färingsö RI | Vige | 4 | 57,03 | | |
20 | Kristin Blidberg | Blid | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Cortez | 4 | 57,81 | | |
21 | Mimmi Löfstrand | Irca D'Ianore TH | | | |
| Fågelbro RK | Irco Mena - Urleven Pironniere | 4 | 60,78 | | |
22 | Vilma Törnqvist | Indra | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Stafford Hat Band NFH 28 | 4 | 73,25 | | |
23 | Agnes Granered | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 4 | 73,50 | | |
24 | Alexandra Bojarzyn | Egay | | | |
| Mälarö Sportryttarförening | Valentino - Columbus | 6 | 78,71 | | |
25 | Fredrik Tourunen | Henkel's Contender | | | |
| Färingsö RI | Contender - Latouro | 8 | 58,69 | | |
26 | Sofia Englundh | Cynthia | | | |
| Färingsö RI | Vige - Steinbeck 688 | 14 | 78,68 | | |
27 | Linn Letzén | Cassio | | | |
| Enskede RS | Cassiano - Athlet Z | Utg. | | | |
27 | Carl Agner | Kandela | | | |
| Mälaröarnas RK | Warsteiner - Briad | Ute. | | | |
27 | Matilda Backéus | Rinda | | | |
| Färingsö RI | Okänd | Ute. | | | |
27 | Agneta Persson | Ymer | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Okänd | Ute. | | | |
27 | Caroline Hagbergh | Ymer | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Okänd | Ute. | | | |
27 | Agneta Persson | Henkel's Contender | | | |
| Färingsö RI | Contender - Latouro | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 6 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
18 anmälda, 16 startande, 4 placerade |
Överdomare: Lena Niklasson |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Annika Hedén Holmströ |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Elin Lindgren Östlund | Caramba | | | |
| Färingsö RI | Colandro - Hollywood | 0 | 57,53 | 0 | 22,84 |
2 | Jessica Lindström | Movie Star | | | |
| Stäketryttarnas Hä | Last Liberty - Irco Marco | 0 | 60,95 | 0 | 24,11 |
3 | Amanda Fäldt Hooshidar | Darrow | | | |
| Österåkers SR | Okänd - Okänd | 0 | 61,53 | 0 | 29,99 |
4 | Mimmi Löfstrand | Irca D'Ianore TH | | | |
| Fågelbro RK | Irco Mena - Urleven Pironniere | 0 | 63,63 | 0 | 32,02 |
|
5 | Elin Lindgren Östlund | Coconut | | | |
| Färingsö RI | Camaro M - Highlight | 0 | 61,34 | 4 | 26,77 |
6 | Filippa Klärre | Heart To Heart | | | |
| Rastaborgs RK | Blue Hors Romancier - Racot | 0 | 54,44 | 4 | 29,54 |
7 | Sara Snabb | Helena de Beauty | | | |
| Färingsö RI | Douglas - Corland | 0 | 58,10 | 4 | 38,73 |
8 | AnneLie Lange | Access Bat du Coeur | | | |
| Lidingö RF | Heartbeat - Leendert | 0 | 57,54 | 20 | 75,81 |
9 | Agnes Granered | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 4 | 66,11 | | |
10 | Sanna Svedberg | Esther Reuvekamps | | | |
| Ekeby Ridsällskap | Manhattan - Triton | 4 | 66,62 | | |
11 | Pernilla Wallentin | Argos | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Robin Z | 4 | 67,60 | | |
12 | Ann Gardeström | Ceres | | | |
| Färingsö RI | Vige | 4 | 68,32 | | |
13 | Kristin Blidberg | Blid | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Cortez | 4 | 71,27 | | |
14 | Ebba Sten-Nilsson | Ad'Orable | | | |
| Årsta-Runsten | Akribori - Strong Statement xx | 16 | 71,48 | | |
15 | Alexandra Bojarzyn | Egay | | | |
| Mälarö Sportryttarförening | Valentino - Columbus | Ute. | | | |
15 | Therese Boström | Burton RAA | | | |
| Södertälje RK | Burggraaf - Moulin | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 7 - Hoppning 1.00 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
29 anmälda, 22 startande, 6 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Lena Niklasson |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Caroline Oldmark | Kamona RAA | | | |
| Gustavsbergs RS | Radiator - Ralmé Z | 0 | 68,90 | 0 | 31,98 |
2 | Magnus Melin | Emil | | | |
| Österhaninge RS | Etrusco - Landlord | 0 | 62,61 | 0 | 33,53 |
3 | Agnes Granered | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 0 | 57,82 | 0 | 34,21 |
4 | Cecilia Wallin | Weltboy | | | |
| Roslagens R&KK | Weltstern - Damour | 0 | 70,37 | 0 | 35,55 |
5 | Elin Carlsen | Leya | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Herkules | 0 | 60,94 | 0 | 35,81 |
6 | Johanna Hallerstedt | Fanny´s Legacy | | | |
| Djursholms RK | Caradura - Stanford | 0 | 65,58 | 0 | 37,08 |
|
7 | Susanne Bäck | Marcello | | | |
| Järna Ridklubb | Marwin - Marino | 0 | 63,28 | 0 | 39,41 |
8 | Kerstin Öberg | Ceres | | | |
| Färingsö RI | Vige | 0 | 65,48 | 0 | 39,77 |
9 | Johanna Blückert | Camelot | | | |
| Solna FK | Cortus - Magritte | 0 | 65,54 | 0 | 39,99 |
10 | Linn Marcusson | Crumelur EG | | | |
| Botkyrka RS | King´s Crusador - Rhett Butler | 0 | 70,13 | 0 | 40,13 |
11 | Emma Rydeberg | Dafne | | | |
| Färingsö RS | Domeniks - Alegro | 0 | 67,87 | 0 | 42,35 |
12 | Alise Sulce | Vilineva | | | |
| Rastaborgs RK | Vizulis - Velurs | 0 | 64,47 | 0 | 42,49 |
13 | Ellen Käck | Lavina | | | |
| Hufvudsta RK | Lemmon - Vulkans | 0 | 62,31 | 4 | 37,80 |
14 | Matilda Backéus | Cura | | | |
| Färingsö RI | Vige - Magini | 0 | 61,46 | 16 | 73,56 |
15 | Ebba Sten-Nilsson | Ad'Orable | | | |
| Årsta-Runsten | Akribori - Strong Statement xx | 0 | 59,91 | Ute. | |
15 | Helena Öjebrandt | Bodelina | | | |
| Södertälje RK | Tenerife VDL - French Buffet | 0 | 64,00 | Ute. | |
17 | Ann Gardeström | Ceres | | | |
| Färingsö RI | Vige | 4 | 57,23 | | |
18 | Johanna Hall | Easy Francko | | | |
| Järna Ridklubb | Easy Lift xx - Ginger Dick | 4 | 65,59 | | |
19 | Kristin Blidberg | Blid | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Cortez | 4 | 70,25 | | |
20 | Agneta Persson | Henkel's Contender | | | |
| Färingsö RI | Contender - Latouro | 8 | 61,69 | | |
21 | Ida Sjöberg | Duchessa Zet | | | |
| Karlslunds RS | Lucky Boy - Odermus R | 8 | 72,57 | | |
22 | Jennifer Beth | Cent | | | |
| Tyresö RF | Okänd - Okänd | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 8.1 - Hoppning 1.00 bed. A:1a |
12 anmälda, 12 startande, 3 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Lena Niklasson |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Madeleine Carlsson Appelqvist | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 0 | 55,02 | 0 | 29,51 |
2 | Sofia Englundh | Indra | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Stafford Hat Band NFH 28 | 0 | 56,41 | 0 | 30,11 |
3 | Saga Folke | Walenka | | | |
| Färingsö RI | Hold Up Premier - Ahorn | 0 | 53,35 | 4 | 28,85 |
|
4 | Gabriella Johansson | Arete | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Okänd | 0 | 53,97 | 8 | 30,36 |
5 | Ella Bragée | Lady Lord | | | |
| Solna FK | Landlord - Freimoor | 0 | 62,76 | Ute. | |
6 | Annaclara Häggström | Indra | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Stafford Hat Band NFH 28 | 4 | 56,85 | | |
7 | Elin Carlsen | Leya | | | |
| Färingsö RI | Russian Ivory xx - Herkules | 4 | 57,09 | | |
8 | Amanda Välimaa | Quigleys Point | | | |
| Solna FK | | 5 | 72,77 | | |
9 | Elsa Hamberg | La Vie est Belle | | | |
| Solna FK | Roderik - Raldo Polo | 8 | 82,23 | | |
10 | Caroline Hagbergh | Roy Skovvang | | | |
| Färingsö RI | Romano - Öxenholm Pioneer DH 339 DK DV | Ute. | | | |
10 | Matilda Backéus | Cura | | | |
| Färingsö RI | Vige - Magini | Ute. | | | |
10 | Alva Hjert | Amina | | | |
| Solna FK | Hamilton (SWB) - Kaliber | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 8.2 - Hoppning 1.00 bed. A:1a |
16 anmälda, 16 startande, 4 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Lena Niklasson |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Grundomgång | Omhoppning |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Agnes Granered | Artemis | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Steinbeck | 0 | 54,55 | 0 | 28,63 |
2 | Johanna Hallerstedt | Fanny´s Legacy | | | |
| Djursholms RK | Caradura - Stanford | 0 | 64,09 | 0 | 31,27 |
3 | Sara Snabb | Helena de Beauty | | | |
| Färingsö RI | Douglas - Corland | 0 | 57,42 | 0 | 31,34 |
4 | Susanne Bäck | Marcello | | | |
| Järna Ridklubb | Marwin - Marino | 0 | 61,38 | 0 | 32,75 |
|
5 | Lovisa Liveröd | Hampelmann | | | |
| Djursholms RK | Okänd - Okänd | 0 | 64,02 | 0 | 35,02 |
6 | Sara Sjöstedt | Daiquiri van de Bunthoeve | | | |
| Hufvudsta RK | Upsilon van de Heffinck - Forever | 0 | 57,83 | 4 | 29,10 |
7 | Gunilla Frisk | Wictor | | | |
| Hufvudsta RK | Guido (ex Gudo) - Bourbon | 0 | 64,54 | 8 | 42,24 |
8 | Johanna Hall | Easy Francko | | | |
| Järna Ridklubb | Easy Lift xx - Ginger Dick | 0 | 69,11 | Ute. | |
9 | Johanna Blückert | Camelot | | | |
| Solna FK | Cortus - Magritte | 4 | 60,49 | | |
10 | Ellen Käck | Lavina | | | |
| Hufvudsta RK | Lemmon - Vulkans | 4 | 61,96 | | |
11 | Helena Öjebrandt | Bodelina | | | |
| Södertälje RK | Tenerife VDL - French Buffet | 5 | 72,66 | | |
12 | Agneta Persson | Henkel's Contender | | | |
| Färingsö RI | Contender - Latouro | 8 | 61,51 | | |
13 | Jennifer Beth | Cent | | | |
| Tyresö RF | Okänd - Okänd | 10 | 74,80 | | |
14 | Fredrik Tourunen | Henkel's Contender | | | |
| Färingsö RI | Contender - Latouro | 12 | 63,79 | | |
15 | Helene Folke | Roy Skovvang | | | |
| Färingsö RI | Romano - Öxenholm Pioneer DH 339 DK DV | 20 | 82,10 | | |
16 | Nina Cromnier | Amina | | | |
| Solna FK | Hamilton (SWB) - Kaliber | Ute. | | | |
|
till toppen |
Klass 9 - Hoppning 1.10 bed. Två faser A:0/A:0 Avd. A |
33 anmälda, 27 startande, 7 placerade |
Överdomare: Sanna Svedberg |
Tävlingsledare: Elin Lindgren Östlund |
Hoppdomare: Lena Niklasson |
Banbyggare: Hanne Lindgren |
|
Plats | Ryttare | Häst | Premie | Fas I | Fas II |
| Klubb | Härstamning | Fel | Tid | Fel | Tid |
1 | Elin Lindgren Östlund | Coconut | | | |
| Färingsö RI | Camaro M - Highlight | 0 | 61,07 | 0 | 24,04 |
2 | Emelie Berg | Happy Hour af Björnklo | | | |
| Stora Wäsby FRK | Hip Hop - Maraton | 0 | 55,46 | 0 | 24,68 |
3 | Siri-Li Sylwan | Wiwa | | | |
| Botkyrka RS | Wind Dancer - Syndikat | 0 | 56,40 | 0 | 25,33 |
4 | Haide Westring | C-u | | | |
| Fornboda SRF | Cardento - King of Diamonds | 0 | 64,84 | 0 | 25,42 |
5 | Emma Rydeberg | Dafne | | | |
| Färingsö RS | Domeniks - Alegro | 0 | 62,28 | 0 | 26,55 |
5 | Emilia Johansson | Snyggve | | | |
| Stockholms FK | Green River xx - Magini | 0 | 56,48 | 0 | 26,55 |
7 | Kristin Vallin | Carel | | | |
| Edsbro RF | Indoctro - Ahorn Z | 0 | 62,26 | 0 | 28,38 |
|
8 | Caroline Oldmark | Kamona RAA | | | |
| Gustavsbergs RS | Radiator - Ralmé Z | 0 | 60,97 | 0 | 29,00 |
9 | Malin Gibrand | Liverpool | | | |
| Lidingö RF | Ludwigs Champion - Contender | 0 | 57,67 | 0 | 29,20 |
10 | Alexandra Törnqvist | Twin Flower | | | |
| Fornboda SRF | Feliciano - Everest | 0 | 55,38 | 0 | 29,66 |
11 | Linn Junered | Sally | | | |
| Stora Wäsby FRK | Cajus - Diadem | 0 | 61,14 | 0 | 32,58 |
12 | Linus Petersson | E-Rusco | | | |
| Botkyrka RS | Etrusco - Alpen Fürst | 0 | 64,48 | 0 | 34,02 |
13 | Filippa Klärre | Heart To Heart | | | |
| Rastaborgs RK | Blue Hors Romancier - Racot | 0 | 55,88 | 4 | 29,57 |
14 | Anki Mac Pherson | Quick Quest | | | |
| Stockholms FK | Qalle (SWB) - Ahorn | 0 | 58,05 | 4 | 31,62 |
15 | Charlotte Brunius | Halifax V | | | |
| Årsta-Runsten | Hamilton (SWB) - Anart | 4 | 55,13 | | |
16 | Elin Lindgren Östlund | Caramba | | | |
| Färingsö RI | Colandro - Hollywood | 4 | 57,80 | | |
17 | Magnus Melin | Emil | | | |
| Österhaninge RS | Etrusco - Landlord | 4 | 59,17 | | |
18 | Elin Widén | Brancusi | | | |
| Rastaborgs RK | Carson Ask - Irco Marco | 4 | 61,32 | | |
19 | Pernilla Wallentin | Argos | | | |
| Färingsö RI | Hip Hop - Robin Z | 4 | 63,22 | | |
20 | Frances-Corinne Jenderholt | Casir Opeja (SWB) | | | |
| Edsbro RF | Casir Ask - Leuthen I | 4 | 66,06 | | |
21 | Sophie Ederoth | Itzy Bitzy Mena | | | |
| Edsbro RF | Irco Mena - Dragon | 4 | 74,29 | | |
22 | Karin Moberg Granström | Geronemo W | | | |
| Strömsholms RSF | Guido (ex Gudo) - Okänd | 4 | 76,89 | | |
23 | Sara Rosander | Lassie | | | |
| Stockholms FK | Lancier - Utrillo | 8 | 68,58 | | |
24 | Cecilia Wallin | Weltboy | | | |
| Roslagens R&KK | Weltstern - Damour | 8 | 73,41 | | |
25 | Jonna Eriksson | New Rose | | | |
| Edsbro RF | Nubertus R - Katouchon x | 12 | 68,66 | | |
26 | Moa Jardefalk | Crown Point's Jojo | | | |
| Karlslunds RS | Rambo - Lombard | 15 | 85,01 | | |
27 | Elvira Enderberg | Juxeboxe De Noron | | | |
| Edsbro RF | Thurin - Vin d'Honneur | Ute. | | | |
|
till toppen |